Notowania

Lidl daje zarobić. Podnosi pensje i stworzy setki nowych miejsc pracy

W 2019 r. niemiecki dyskont stworzy 700 nowych miejsc pracy. Do tego pensje wzrosną o blisko 10 proc. Dyskont chwali się, że "nagradza pracowników za wkład w rozwój firmy i rusza z kampanią".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Podwyżki i nowe miejsca pracy. Lidl walczy o pracowników

Lidl ogłosił, że rusza z wielką kampanią rekrutacyjną. Sieć chce jeszcze w tym roku stworzyć 700 nowych miejsc pracy. Co więcej, podniesie płace swoim pracownikom.

Jak wynika z przesłanego nam komunikatu, Lidl Polska "docenia zaangażowanie swoich ludzi, oferując im wysokie" zarobki – wyższe od średnich wynagrodzeń w handlu. Od 1 marca 2019 r. stawki płac wzrosną średnio o ok. 9,2 proc. w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego.

Zobacz też: Minister Szwed o zmianach w zakazie handlu. "Życie przynosi różne niespodzianki"

Z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu 3 250 zł - 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł do 4 350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

(Lidl Polska)
Lidl tworzy nowe miejsca pracy

- Wkład w rozwój Lidl Polska ma ponad 17 000 pracowników, dlatego wraz z rozwojem naszej sieci podnosimy pensje. Nasz rozwój wiąże się również z tworzeniem nowych miejsc pracy. Wierzymy, że sukces opiera się na pracy zespołowej. Obecnie rekrutujemy na stanowiska bardzo istotne dla biznesu operacyjnego, szukamy pracowników sklepów oraz magazynów. Co warto podkreślić, aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1 300 nowym pracownikom – komentuje Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Sieć przede wszystkim poszukuje ponad 600 pracowników sklepów oraz prawie 100 pracowników magazynów. Poza wynagrodzeniem oferuje pakiet benefitów pozapłacowych – m.in. umowy o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe, kartę Multisport, dofinansowanie kursów języków obcych, szkolenia oraz „wyprawkę dla maluszka” czy pierwszoklasisty.

Lidl zapewnia też przyszłych pracowników, że mogą liczyć na rozwój zawodowy, równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne.

Ponad 700 nowych miejsc pracy to nie tylko stanowiska w obszarze sprzedaży i logistyki magazynowej. Poprzez stronę internetową kariera.lidl.pl aplikować można również na stanowiska w centrali, biurach sprzedaży, ekspansji czy na staże oraz programy rozwojowe.

Sieć zamierza szukać nowych pracowników poprzez kampanię rekrutacyjną. Ta wystartowała 18 lutego i potrwa do początku marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sieci handlowe, lidl polska, płace, pensja, praca na kasie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2019

DalejNauczyciele za czym czekacie?! Z tego co pisza I z tego co wy mowicie to w lidlu bedzie wam o wiele lepiej

20-02-2019

gośćCzysta, żywa propaganda. Lepiej zapytać pracowników Lidla, kto ma umowę na pełny etat i ile faktycznie wynosi ich pensja, a także ile faktycznie - … Czytaj całość

20-02-2019

nickPo 10 latach pracy w Lidlu zarabiam 3300 zł brutto więc te podane zarobki odnoszą się zapewne tylko do Warszawy bo w mniejszych miejscowościach stawki … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (46)