Notowania

gospodarka
18.02.2019 18:31

Miał być częścią Żabki, teraz bankrutuje. Kefirek z wnioskiem o upadłość

Działająca w Krakowie i okolicach sieć sklepów spożywczych Kefirek może przestać istnieć. Zarząd spółki złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości firmy - donosi portal wiadomoscihandlowe.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Kefirek to popularny w Małopolsce sklep spożywczy. Dziś jest na skraju bankructwa

Jak informuje portal, wniosek o ogłoszenie upadłości trafił już do krakowskiego sądu, a ten 4 lutego postanowił zabezpieczyć majątek spółki.

Długi Kefirka sięgają kilkunastu milionów złotych, w tym 2 mln zł, które niedawno zajęła skarbówka. Fiskus domagał się bowiem od firmy zapłaty zaległego - jej zdaniem - podatku VAT.

Zakaz handlu w niedziele. Status placówki pocztowej nie dla sklepu

Wprowadzony do spółki nadzorca sądowy Wojciech Pietruszka poinformował wiadomoscihandlowe.pl, że pieniądze ostatecznie nie zostały zajęte. Wszystko po to, by "mogły być realizowane przepływy przez rachunek bankowy".

Sąd umorzył również postępowanie egzekucyjne wobec jednego z wierzycieli, żeby po ogłoszeniu upadłości można było zaspokoić większą liczbę wierzycieli, nie tylko jednego.

Kefirek to sieć sklepów, która powstała pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia. Jej placówki można było znaleźć przede wszystkim w Małopolsce - w Krakowie, Myślenicach oraz Kasince Małej. W 2013 roku miała w sumie około 90 sklepów.

W ostatnich latach funkcjonowała już jednak nie pod własną marką, ale pod szyldem holenderskiego Sparu. W 2014 roku dużo mówiło się, że chęć na przejęcie Kefirka ma Żabka. Ostatecznie jednak do transakcji nie doszło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, kefirek, handel
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-02-2019

pamOdkąd Żabka skumała się z Rydzykiem, przestałam kupować w Żabce. Mam nadzieję, że też padnie.

18-02-2019

tytusRydzyk wsadzil lapy w zabke a kefirek popadl w dlugi

18-02-2019

kaczka towersta dobra zmiana miała pomagać polaskom a kaczkom.

Rozwiń komentarze (72)