Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Lidl zaskakuje. Chcesz z nami handlować? To tylko ze split payment

12
Podziel się:

Split payment podstawową formą regulowania płatności dla Lidl Polska - ogłasza sieć. Jak podkreślają władze firmy, Lidl zawsze rygorystycznie przestrzega litery prawa i lokalnych regulacji, dlatego stawia na split payment wcześniej niż to konieczne.

Popularna sieć wyprzedza ustawodawców.
Popularna sieć wyprzedza ustawodawców. (Wikimedia Commons CC BY-SA)

Wprawdzie od listopada system split payment obowiązkowy będzie w sektorze budowlanym, obrocie stalą, częściami samochodowymi i w innych branżach wrażliwych, to już dziś Lidl ogłasza, że wprowadza go u siebie.

Wszystko to w warunkach pełnej dobrowolności w branży, w jakiej działa sieć. Choć dla pozostałych sektorów, przynajmniej na razie, to rozwiązanie będzie dobrowolne, to już dziś Lidl Polska nie pozostawia złudzeń.

Zobacz także: Zobacz także: KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych

Dla tej firmy będzie to podstawowa forma regulowania płatności z dostawcami towarów i usług ze wszystkich branż.

Jak czytamy w oświadczeniu sieci, "Lidl rygorystycznie przestrzega litery prawa i lokalnych regulacji na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność. Lidl Polska działając w zgodzie z obowiązującymi w Polsce przepisami, odprowadza wszystkie wynikające z przepisów prawa polskiego należne podatki".

Sieć przekonuje, że ma świadomość, jaką wagę dla budżetu mają duże firmy. Dlatego właśnie "firma podjęła decyzję o stosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, czyli rozdzielenia płatności netto i VAT na dedykowane konto, w znacznie szerszym zakresie niż nakłada to na nią ustawodawca"

W efekcie tego Lidl chce, by od 1 listopada tego roku była to podstawowa forma regulowania płatności w Polsce nie tylko z podmiotami, na które ustawodawca nakłada taki obowiązek, ale ze wszystkimi dostawcami.

Co więcej, split payment dotyczyć będzie w relacji z Lidlem każdej złotówki transakcji, choć zgodnie z wytycznymi przepisy powinny dotyczyć transakcji za co najmniej 15 tys. zł.

W oświadczeniu Lidl podkreśla, że to działanie ma posłużyć "eliminacji nadużyć podatkowych w kraju i będzie motywacją dla innych przedsiębiorców do szerszego, niż wymagają tego przepisy, wprowadzania mechanizmu podzielonej płatności".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
po_je
5 lata temu
bało ich
Jurecki
5 lata temu
Czyli już Niemcy dali do zrozumienia że w Lidlu nie będzie polskich produktów, bo jaki polski producent dobrowolnie sprzeda towar w cenie netto i odda złodziejom vat w kosmicznej wysokości 23 procent.
mm
5 lata temu
szybko wracamy do PRL i jednej sprawiedliwej i prawej partii mafijnej
LIDL the grey
5 lata temu
Lidl przywdziewa szaty podmiotu zatroskanego o dobro kraju w którym prowadzi interesy ale prawda jest znacznie bardziej banalna - dobrowolny split payment uchroni ich przed solidarnym poniesieniem konsekwencji oraz przed uciążliwą procedurą związaną z białą listą podatników. Rozwiązanie mnie nie dziwi - tylko te wymówki są nieco żenujące ale pewnie na niektórych działają bo oto lidl wjeżdża w złotej aureoli, na białym rumaku. Dziwi mnie jednak że autorowi artykułu nic nie stanęło na przeszkodzie aby napisać taką kryporeklamę. A gdzie dziennikarski obiektywizm na portalu chcącym uchodzić za branżowy? Również pomijamy fakt że wdrażając mpp u swoich polskich dostawców będą powodować zatory płatnicze?
Taka prawda
5 lata temu
Nadgorliwość jest gorsza od buractwa