Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.09.2019 19:04

Lidl zaskakuje. Chcesz z nami handlować? To tylko ze split payment

Split payment podstawową formą regulowania płatności dla Lidl Polska - ogłasza sieć. Jak podkreślają władze firmy, Lidl zawsze rygorystycznie przestrzega litery prawa i lokalnych regulacji, dlatego stawia na split payment wcześniej niż to konieczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Popularna sieć wyprzedza ustawodawców.

Wprawdzie od listopada system split payment obowiązkowy będzie w sektorze budowlanym, obrocie stalą, częściami samochodowymi i w innych branżach wrażliwych, to już dziś Lidl ogłasza, że wprowadza go u siebie.

Wszystko to w warunkach pełnej dobrowolności w branży, w jakiej działa sieć. Choć dla pozostałych sektorów, przynajmniej na razie, to rozwiązanie będzie dobrowolne, to już dziś Lidl Polska nie pozostawia złudzeń.

Zobacz także: KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych

Dla tej firmy będzie to podstawowa forma regulowania płatności z dostawcami towarów i usług ze wszystkich branż.

Jak czytamy w oświadczeniu sieci, "Lidl rygorystycznie przestrzega litery prawa i lokalnych regulacji na wszystkich rynkach, na których prowadzi działalność. Lidl Polska działając w zgodzie z obowiązującymi w Polsce przepisami, odprowadza wszystkie wynikające z przepisów prawa polskiego należne podatki".

Wydatki na reklamę. Lidl przed Biedronką.
Wydatki na reklamę. Lidl i Biedronka w pierwszej trójce

Sieć przekonuje, że ma świadomość, jaką wagę dla budżetu mają duże firmy. Dlatego właśnie "firma podjęła decyzję o stosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, czyli rozdzielenia płatności netto i VAT na dedykowane konto, w znacznie szerszym zakresie niż nakłada to na nią ustawodawca"

W efekcie tego Lidl chce, by od 1 listopada tego roku była to podstawowa forma regulowania płatności w Polsce nie tylko z podmiotami, na które ustawodawca nakłada taki obowiązek, ale ze wszystkimi dostawcami.

Dino skupia się na razie na zachodniej części Polski
Dino przebiło KGHM. Rekord notowań "CD Projektu branży detalicznej"

Co więcej, split payment dotyczyć będzie w relacji z Lidlem każdej złotówki transakcji, choć zgodnie z wytycznymi przepisy powinny dotyczyć transakcji za co najmniej 15 tys. zł.

W oświadczeniu Lidl podkreśla, że to działanie ma posłużyć "eliminacji nadużyć podatkowych w kraju i będzie motywacją dla innych przedsiębiorców do szerszego, niż wymagają tego przepisy, wprowadzania mechanizmu podzielonej płatności".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, handel
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2019

ŻenadaCiekawe jaki termin płatności ma Lidl? Czy płaci jak nakazuje ustawa w ciągu 30 dni, czy też chce dać przykład dla przedsiębiorców i płaci szybciej?

23-09-2019

TomaszBardzo dobry krok

23-09-2019

DawidCiekawe czy zwykli przedsiębiorcy będą mogli w ten sposób regulować zobowiązania w lokalnym sklepie za np artykułów. BHP dla pracowników firmy

Rozwiń komentarze (12)