Notowania

gospodarka
13.03.2019 14:46

Likwidacja bramek na A2. Utrudnienia na trasie Łódź - Warszawa

W środę rozpoczął się remont na nieczynnym punkcie poboru opłat w Pruszkowie. Bramki ostatecznie znikną, a autostrada zyska nowy pas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Rozpoczęła się rozbiórka bramek na A2. (Fot: Jan Krynicki)

W środę rozpoczęła się zapowiadana od dawna rozbiórka nieczynnego punktu poboru opłat w Pruszkowie.

- Likwidujemy po trzy wysepki, patrząc od wewnątrz. Remont będzie się odbywał w miejscu, który już dziś jest wydzielony, wiec utrudnienia będą jak najmniejsze - powiedział w poniedziałek rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki.

Obecnie jest tam 17 wysp dzielących, które miały służyć jako infrastruktura do przyszłego poboru opłat od samochodów osobowych, ale ostatecznie zrezygnowało z tej przestarzałej i uciążliwej metody poboru opłat w tym miejscu.

Oglądaj też: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Prędkość na tym odcinku ze względów bezpieczeństwa jest ograniczona do 40 km/h. Choć drastyczne łamanie tego ograniczenia jest na porządku dziennym, przy dużym natężeniu ruchu i tak powoduje to zakłócenia w płynności ruchu.

Decyzja o likwidacji bramek zapadła już w 2018 roku. GDDKiA dwukrotnie organizowała przetarg na wykonanie rozbiórki. W żadnym jednak nie wybrano wykonawcy, bo zgłoszone oferty przewyższały kwotę, którą Dyrekcjachciała przeznaczyć na rozbiórkę.

Ostatecznie demontażem bramek zajęło się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych z Grójca, na podstawie umowy na kompleksowe utrzymanie dróg, zawartej z warszawskim oddziałem GDDKiA.

Prace mają się zakończyć 30 czerwca. Od 1 lipca kierowcy będą mieli do dyspozycji 2 jezdnie po 2 pasy ruchu w każdym kierunku.

To jednak nie koniec remontów na autostradzie A2. Łódzki oddział GDDKiA podpisał niedawno umowę na przygotowanie analizy technicznej w sprawie poszerzenia autostrady o dodatkowy, trzeci pas.

Prace mają sie zakończyć w ciągu najbliższych sześciu lat.

Tagi: gospodarka, wiadomości, transport
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

Opozycjonista 1981Zamiast brać opłaty na utrzymanie drogi maja gest. Będzie za darmo, czyli z moich i waszych pieniędzy. Boże jak Polacy stępili intelektualnie nic nie … Czytaj całość

13-03-2019

Europejski YogiSkandal drogi za darmo jak to teraz utrzymać ! Donald wróci i zrobi porządek nie tylko autostrady powinny być płatne ale również drogi gminne i … Czytaj całość

13-03-2019

sizifchcieli nabijać kabzę kosztem obywateli, UE nie pozwoliła, autostrada A-2 Warszawa-Łódź dotowana ze srodków unijnych, bravo UE

Rozwiń komentarze (27)