Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Likwidacja OFE zniknęła z obrad Sejmu. "Można zmienić datę wejścia w życie tych przepisów"

6
Podziel się:

- Projekt był przyjęty przez cały rząd, będziemy go kontynuować - mówił o ustawie likwidującej OFE rzecznik rządu Piotr Muller. - Na tym posiedzeniu Sejmu go nie było, ale do tematu jeszcze wrócimy - dodał. Rzecznik był też pytany o sprawę obostrzeń i przyznał, że rozważane jest uruchomienie branży beauty.

Likwidacja OFE zniknęła z obrad Sejmu. "Można zmienić datę wejścia w życie tych przepisów"
Piotr Muller, rzecznik rządu (KPRM, Adam Guz)

Muller, dopytywany, czy to niezgoda Solidarnej Polski spowodowała, że ustawa o likwidacji OFE niespodziewanie zniknęła wczoraj z harmonogramu obrad, odpowiedział dyplomatycznie: - Na posiedzeniu Sejmu jest wiele ustaw, jeśli są jeszcze jakieś propozycje poprawek, to się nie proceduje ustawy - tłumaczył w Polsat News. Dodał potem, że nie ma co prawda poprawek do ustawy, ale projekt jeszcze wymaga dyskusji.

Przypomnijmy, wczoraj likwidacja OFE miała być poddana pod głosowanie. Tuż przed rozpoczęciem posiedzenia ten punkt został wycofany z harmonogramu. Jak pisaliśmy w money.pl, sprzeciwiać ma się mu partia Zbigniewa Ziobry. A skoro opozycja mówi reformie "nie", to bez posłów Zbigniewa Ziobry projekt by upadł.

Zobacz także: Likwidacja OFE. Rząd potrąci nam 15 proc. pieniędzy z kont

Czy to oznacza, że wejście w życie ustawy od 1 czerwca jest zagrożone? - Ten termin jest realny - utrzymywał rzecznik rządu. Zaznaczył jednocześnie: - Jeszcze może zostać zwołane kolejne posiedzenie Sejmu, można też zmienić datę wejścia w życie tych przepisów – przyznał jednak Muller w rozmowie z Polsat News.

Rzecznik przyznał też, że w sprawie Funduszu Odbudowy trwa dyskusja zarówno w Zjednoczonej Prawicy, jak i na opozycji. Zaznaczył jednak, że przyjęcie ustaw ws. Funduszu Odbudowy w terminie majowym jest realne.

Konferencja ws. obostrzeń. Nadzieja dla fryzjerów i kosmetyczek

Dziś ma odbyć się konferencja ws. obostrzeń. W tym kontekście przewija się temat majówki, którą Polacy w warunkach niepandemicznych lubią spędzać poza domem. Tym razem jednak raczej nie będzie to możliwe. - Perspektywa weekendu majowego to zbyt duże oczekiwania – powiedział Piotr Muller.

Kawa na wolnym powietrzu w otwartym ogródku restauracyjnym? – chciał wiedzieć prowadzący. - Rada Medyczna nie rekomendowała takiego działania. Oczywiście pojawiają się artykuły, że zakażalność na wolnym powietrzu jest mniejsza niż w pomieszczeniach zamkniętych. Teraz jednak jest za duża liczba zakażonych, żeby takie decyzje podejmować – powiedział Muller.

Z odpowiedzi rzecznika rządu, dopytywanego w Polsat News o otwarcie innych branż, płynie jednak nadzieja dla branży beauty.

- Sektor usługowy jest rozważany, jeśli chodzi o uruchomienie - przyznał Muller.

Przypomnijmy, wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski, mówiąc o kolejności odmrażania branż, mówił, że podejrzewa, iż w pierwszej kolejności uruchomione mogą zostać usługi w rodzaju fryzjer czy kosmetyczka, w drugiej – handel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
XxX
3 lata temu
Ciekawe ilu MULLERÓW pochodzenia Niemieckiego zostało jeszcze na Kaszubach
J23,5
3 lata temu
Tłumaczenie na miarę pisowskiego intelektu ...
Gin
3 lata temu
wyraz twarzy-zgroza
exh...
3 lata temu
W kodeksie karnym taka "prowizja" nazywa się kradzieżą zuchwałą
wszystko
3 lata temu
Zaczyna sie wszystko sypac moze wiec wybory wczesniej.