Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Lockdown zamroził turystykę. Polacy więc chcą mieć własny ogród działkowy

32
Podziel się

Podróżowanie po świecie w czasie pandemii koronawirusa jest mocno ograniczone, jednak przebywanie stale w domu jest męczące. Dlatego też Polacy coraz chętniej spoglądają w kierunku własnego ogrodu działkowego lub działek rekreacyjnych. A zwiększony popyt podbija ceny.

Lockdown zamroził turystykę. Polacy więc chcą mieć własny ogród działkowy
Lockdown wywołał nowy trend - Polacy wykupują ogrody działkowe (zdj. ilustracyjne). (Wikipedia, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, jofwooster)
bDRRVZZx

O sprawie informuje serwis Dziennik.pl, który porozmawiał z Katarzyną Michalską z Centrum Doradztwa Gospodarczego Kiżuk & Michalska. Rozmówczyni portalu zwróciła uwagę, że "boom na działki" to nie jednosezonowy wyskok Polaków, ale rosnący trend w wyniku pandemii koronawirusa.

- Pytań o ogrody było bardzo dużo wiosną i latem ubiegłego roku i coraz więcej jest od marca. Zbliża się wiosna i chcemy coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Działek na rynku jest niewiele, a na dodatek ich ceny drastycznie wzrosły. Wiemy, że ceny dyktują rynek, ale niektóre osiągają irracjonalny poziom - mówi Katarzyna Michalska, cytowana przez Dziennik.pl.

Zobacz także: Polacy rezerwują wyjazdy na majówkę. "Myślą: jest ryzyko, jest zabawa"
bDRRVZZz

O jakich cenach zatem mowa? Ekspertka opisuje, że dzisiaj za działkę w Szczecinie na tarasie do Polic potencjalny nabywca zapłaci nawet do 35 tysięcy złotych. Jeszcze kilka lat temu nabyłby ją za kilka tysięcy złotych.

- Teren jest uzbrojony, ale nie posiada np. estetycznego zagospodarowania czy nawet altany. Mimo to takie ceny są klientom proponowane. Każdy chce mieć swoje RODOS - mówi Katarzyna Michalska.

bDRRVZZF

Wskazuje też, że chociaż Polacy wykupują tereny głównie ze względu na pandemię, to jednak nie jest ona jedynym powodem. Katarzyna Michalska zwraca też uwagę na obecny styl życia, który sprawia, że chcemy być bliżej natury. Poza tym też ziemia jest dobrą inwestycją, przez co możemy chętniej po nie sięgać, niż umieszczać swoje oszczędności np. na lokatach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRRWaaa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
bbb
2 dni temu
działki rod się nie kupuje- tylko kupuje jej użytkowanie. domu powyżej 35 m2 też tam nie wybudujesz. więc to żadna inwestycja. sprzedać możesz tylko prawo jej użytkowania.
PoLak mały
2 dni temu
ROD nie jest własnością tylko dzierżawą
Łowca Hoteli
2 dni temu
Właśnie byłem na OLX. Z tych setek hoteli na sprzedaż nie widzę żadnych. Kolejny artykuł do kosza.
bDRRWaab
Maria
2 dni temu
Kiedy kilka lat temu przeprowadzałam się na wieś, moje koleżanki znacząco pukały się w czoło. Pytały co będzie, jak śnieg zasypie drogę, jak wiatr zerwie linię energetyczną, o dbaniu o opał i wywóz szamba nie wspomnę, no i najważniejsze, że do pracy będę musiała dojeżdżać. Rzeczywiście, trzeba było się trochę "przestawić", ale śnieg nigdy mnie nie zasypał, prądu przez 10 lat nie było chyba ze trzy razy po godzinie lub krócej, a dojazd do pracy zajmuje mi 15 minut. Jak mieszkałam w mieście wędrowałam 40,bo połączenie było takie, że aby się nie denerwować chodziłam pieszo. W ubiegłym roku moje koleżanki przyznały się, że uważały, że zwariowałam, a teraz mi zazdroszczą. Pod byle pretekstem chcą mnie, a raczej mój ogród, sad, odwiedzać. Szczerze mówiąc, nie odczuwałam i nie odczuwam za bardzo lockdownu. Oczywiście w pracy i na zakupach stosuję się do reżimu, ale kiedy wracam do domu mam wolność. Mogę chodzić po sądzie, ogrodzie, lesie i oddychać pełną piersią.
POLACY
2 dni temu
WIELU POLAKÓW KUPIĄ TEN DOM OD OBAJTKA W SUMIE PAŁAC KTÓRY ON W ZEZNANIU PODATKOWYM WYCENIŁ NA 250 TYS ZŁ MNIEJ NIŻ KAWALERKĘ
...
Następna strona