Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Marcin Gadomski wiceprezesem Pekao. Zastąpił Marka Lusztyna

4
Podziel się

Marcin Gadomski od lipca będzie wiceprezesem Pekao odpowiedzialnym za zarządzanie ryzykiem. Zastąpi Marka Lusztyna, który po degradacji z funkcji prezesa postanowił definitywnie rozstać się z bankiem.

Bank Pekao ma nowego wiceprezesa. Kim jest Marcin Gadomski?
Bank Pekao ma nowego wiceprezesa. Kim jest Marcin Gadomski? (Materiały prasowe)
bErMpkBN

Kandydaturę Marcina Gadomskiego zaproponował radzie nadzorczej Leszek Skiba, od niedawna pełniący obowiązki prezesa Pekao.

- Doświadczenie Marcina Gadomskiego oraz jego znajomość Pekao gwarantuje, że w trudnym czasie pandemii dobra praktyka banku w obszarze ryzyka będzie w pełni kontynuowana i rozwijana z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy - powiedział Skiba.

Marcin Gadomski jest obecnie dyrektorem ds. ryzyka kredytowego w Pionie Zarządzania Ryzykami. Kiedy natomiast prezesem banku był Marek Lusztyn, to Gadomski był wiceprezesem nadzorującym Pion Zarządzania Ryzykami. Wcześniej Gadomski pracował w firmach doradczych EY i Deloitte oraz w Banku MIllenium.

bErMpkBP
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Przypomnijmy, że wakat w zarządzie pojawił się po tym, jak na początku czerwca Marek Lusztyn złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa banku Pekao. Dymisja nastąpi jednak dopiero 30 czerwca, by zachować ciągłość podejmowania decyzji.

Jednocześnie Bank Pekao poinformował we wtorek wieczorem, że funkcję Dyrektora Departamentu Audytu Wewnętrznego w banku objął natomiast Rafał Friedrichowicz.

bErMpkBV

To jednak zmiana bardziej formalna, bo Friedrichowicz od grudnia ubiegłego roku pełnił obowiązki na tym stanowisku, a od 2015 r. pracuje w Banku Pekao jako Dyrektor Biura Audytu Kredytowego, Rynkowego i Płynności.

W Banku Pekao ostatnio sporo się dzieje. Pod koniec kwietnia w środku nocy na stanowisku prezesa pojawił się Leszek Skiba. Dotychczasowy wiceminister finansów zastąpił Marka Lusztyna.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErMpkCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Ale Duda nas ...
rok temu
Brawo PAD2020
tes
rok temu
Zmiana kolesi. Trzeba dać zarobić następnym.
FFFFFF
rok temu
WYMIANA KOLESI?ILE ODPRAWY DOSTAJE ,,ODCHODZĄCY,, ?
bErMpkCr
Xerxes
rok temu
Odkąd sprzedali go Włosi stał się beznadziejny