Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marcin Gadomski wiceprezesem Pekao. Zastąpił Marka Lusztyna

Marcin Gadomski od lipca będzie wiceprezesem Pekao odpowiedzialnym za zarządzanie ryzykiem. Zastąpi Marka Lusztyna, który po degradacji z funkcji prezesa postanowił definitywnie rozstać się z bankiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Bank Pekao ma nowego wiceprezesa. Kim jest Marcin Gadomski?

Kandydaturę Marcina Gadomskiego zaproponował radzie nadzorczej Leszek Skiba, od niedawna pełniący obowiązki prezesa Pekao.

- Doświadczenie Marcina Gadomskiego oraz jego znajomość Pekao gwarantuje, że w trudnym czasie pandemii dobra praktyka banku w obszarze ryzyka będzie w pełni kontynuowana i rozwijana z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy - powiedział Skiba.

Marcin Gadomski jest obecnie dyrektorem ds. ryzyka kredytowego w Pionie Zarządzania Ryzykami. Kiedy natomiast prezesem banku był Marek Lusztyn, to Gadomski był wiceprezesem nadzorującym Pion Zarządzania Ryzykami. Wcześniej Gadomski pracował w firmach doradczych EY i Deloitte oraz w Banku MIllenium.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Przypomnijmy, że wakat w zarządzie pojawił się po tym, jak na początku czerwca Marek Lusztyn złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa banku Pekao. Dymisja nastąpi jednak dopiero 30 czerwca, by zachować ciągłość podejmowania decyzji.

Jednocześnie Bank Pekao poinformował we wtorek wieczorem, że funkcję Dyrektora Departamentu Audytu Wewnętrznego w banku objął natomiast Rafał Friedrichowicz.

To jednak zmiana bardziej formalna, bo Friedrichowicz od grudnia ubiegłego roku pełnił obowiązki na tym stanowisku, a od 2015 r. pracuje w Banku Pekao jako Dyrektor Biura Audytu Kredytowego, Rynkowego i Płynności.

W Banku Pekao ostatnio sporo się dzieje. Pod koniec kwietnia w środku nocy na stanowisku prezesa pojawił się Leszek Skiba. Dotychczasowy wiceminister finansów zastąpił Marka Lusztyna.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2020

XerxesOdkąd sprzedali go Włosi stał się beznadziejny

17-06-2020

FFFFFFWYMIANA KOLESI?ILE ODPRAWY DOSTAJE ,,ODCHODZĄCY,, ?

17-06-2020

tesZmiana kolesi. Trzeba dać zarobić następnym.

Rozwiń komentarze (4)