Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Noetzel
|
aktualizacja

Marek Noetzel: decyzja o zamknięciu sklepów nieuzasadniona, oczekujemy pomocy [OPINIA]

8
Podziel się:

Decyzja rządu o zamknięciu wielu obiektów w galeriach handlowych jest nieuzasadniona. Fakt, że nikt po stronie rządowej nie konsultował z nami tej decyzji uważam za ruch niefortunny, który odbije się rykoszetem nie tylko na całej branży – najemców, wynajmujących i wszystkich biznesów pochodnych, ale także na będącej obecnie w słabej kondycji polskiej gospodarce - pisze Marek Noetzel, retail director, członek zarządu NEPI Rockcastle.

Marek Noetzel: decyzja o zamknięciu sklepów nieuzasadniona, oczekujemy pomocy [OPINIA]
Marek Noetzel, retail director, członek zarządu NEPI Rockcastle (NEPI Rockcastle)

Zarówno najemcy jak i właściciele galerii handlowych, szczególnie po pierwszej, wiosennej fali pandemii, są znakomicie przygotowani do obsługi klientów, nawet w obliczu wzrastającej liczy zakażeń. COVID-19 jest i będzie prawdopodobnie z nami jeszcze długo i musimy nauczyć się z nim żyć, przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności i reżimu sanitarnego.

Kolejny lockdown i to w najlepszym handlowo okresie, który częstokroć generuje większość rocznych przychodów, oznacza poważne kłopoty finansowe dla całego rynku retail, z którego będziemy się długo podnosić jako branża.

Istotnie zwiększy się liczba przedsiębiorców, szczególnie lokalnych firm, które nie zdołają przetrwać tego kryzysu. Tym bardziej, że sytuacja pandemiczna jest dynamiczna i nie wiadomo, jakie kolejne kroki podejmie rząd.

Polska była jedynym krajem na świecie, gdzie właściciele obiektów zostali pozbawieni przychodów z tytułu umów najmu za okres lockdownu. Nie wyobrażam sobie, aby tym razem nie udzielono wsparcia całemu sektorowi retail.

Oczekujemy, że tym razem pomoc rządu będzie szybka, ukierunkowana i związana z realnymi kosztami stałymi dla wszystkich graczy. Z niecierpliwością oczekujemy zatem na konkretne propozycje i otwarcie na dialog.

NEPI Rockcastle ma w Polsce 12 galerii handlowych.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. Sonik: czujemy się ofiarą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Krakus
2 lata temu
Rafał Sonik już zapłakany ile traci👍
Yto
2 lata temu
Każdy cierpi. Nie tylko zarządca galeryjki.
Marek sklep w...
2 lata temu
Na pomoc w opłaceniu pracowników czekam 7 dni. Potem daję wypowiedzenia i zamykam biznes
!!!Cyrk
2 lata temu
!!!W ilu krajach oprócz Polski maski sa na pustych ulicach? Jestesmy w awangardzie na planecie ziemia! W innych krajach nie ma tak ostrego lockdownu jak u nas! To destrukcja Polskiej gspodarki przez czesc osob robiona z premedytacją! Chca by Polska zbankrutowala!
Cyrk!
2 lata temu
W ilu krajach oprócz Polski maski sa na pustych ulicach? Jestesmy w awangardzie na planecie ziemia! W innych krajach nie ma tak ostrego lockdownu jak u nas! To destrukcja Polskiej gspodarki przez czesc osob robiona z premedytacją! Chca by Polska zbankrutowala!