Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
TOS
|

Marihuana ukryta w ogórkach. Policjanci przejęli ćwierć tony "towaru"

15
Podziel się:

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy przeładowywali marihuanę z naczepy ciężarówki do towarowego busa. Ukryli ponad 250 kilogramów narkotyków pod workami, w których znajdowały się ogórki.

Marihuana ukryta w ogórkach. Policjanci przejęli ćwierć tony "towaru"
Wartość zarekwirowanego ładunku wynosi ponad dziesięć milionów złotych. (Policja)
bEDTwMlh

Jak pochwaliła się we wtorek policja, do udanej akcji doszło w ubiegłą środę w podpoznańskiej Mosinie. Według policyjnych specjalistów czarnorynkowa wartość zarekwirowanych narkotyków to ponad 10 mln zł.

Pierwszy sygnał, że pod Poznaniem jest duża ilość narkotyków, dali policjanci ze Szczecina. To oni skontaktowali się z poznańskim wydziałem antynarkotykowym. Po sprawdzeniu tych wiadomości, kiedy wszystko zaczęło się układać w całość, poinformowano Prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zostało wszczęte śledztwo.

Akcja zatrzymania wytypowanych osób i kontroli wynajmowanej posesji przyniosła oczekiwany skutek.

bEDTwMlj
Zobacz także: Kredyty w dobie pandemii. Banki poluzowały rygor

Na terenie jednej z posesji policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa. "W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany" - czytamy w komunikacie.

bEDTwMlp

Jak podaje policja, narkotyk był wysokiej jakości. Zatrzymani mężczyźni są poznaniakami w wieku 31 i 34 lat. Obaj w przeszłości pojawiali się w różnych sprawach kryminalnych.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na podstawie materiałów dowodowych, przedstawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd w Poznaniu aresztował obu podejrzanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDTwMlK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
wyborca
8 miesięcy temu
Za narkotyki tak jak w Singapurze powinni rozstrzeliwać. Podrzucimy politykom jakieś mękkie narkotyki?
Polski syf
8 miesięcy temu
A Sasin - 70 mln białorynkowa wartość papieru
Mądry inaczej...
8 miesięcy temu
To była lecznicza marihuana, a teraz ktoś nie dostanie działki.
bEDTwMlL
emeryt
8 miesięcy temu
Co ja bede tera palił
PDWHC
8 miesięcy temu
CHwała Wielkiej Dzielnej Policji! Widać dzisiaj nie trzeba było ochraniać kaczego kikuta z warszawki ani nie było kobiet do bicia na wiecach to nagle się udało coś zrobić!