Notowania

Mateusz Morawiecki odwołuje wiceprzewodniczącą KNF. Sama o to poprosiła

O odwołaniu Małgorzaty Iwanicz-Drozdowskiej poinformował na Twitterze szef KNF Jacek Jastrzębski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Małgorzata Iwanicz-Drozdowska nie jest już wiceprzewodniczącą KNF (Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

"Premier Morawiecki odwołał prof. Małgorzatę Iwanicz-Drozdowską ze stanowiska Zastępcy Przewodniczącego KNF, co jest konsekwencją złożonej przez nią wcześniej rezygnacji" - napisał w poniedziałek Jastrzębski.

"Prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska umotywowała swoją rezygnację względami osobistymi oraz zamiarem poświęcenia się w większym stopniu działalności akademickiej. Dziękuję Jej serdecznie za współpracę, zaangażowanie oraz wsparcie i życzę powodzenia w dalszych planach" - dodał.

Iwanicz-Drozdowska do Komisji trafiła z Alior Banku, gdzie odpowiadała m.in. za prawidłowość operacji. W Komisji Nadzoru Finansowego była odpowiedzialna za nadzór nad sektorem bankowym oraz sektorem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych i instytucji płatniczych.

Obejrzyj też: Afera KNF. Warski: ryba mocno zepsuła się od głowy

Na początku tego roku CBA aresztowała kilkanaście osób - w tym byłych i obecnych pracowników Alior Banku. Sprawa związana jest ze śledztwem dotyczącym sprzedaży certyfikatów funduszu W Investments. Te trafiały do inwestorów głównie poprzez Dom Maklerski Aliora. Dziś 2 tys. poszkodowanych liczy na odzyskanie blisko pół miliarda zł.

Szef Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski w rozmowie z money.pl zapewniał w marcu, że ma pełne zaufanie do Iwonicz-Drozdowskiej. Zaznaczał jednak, że żaden pracownik Komisji Nadzoru Finansowego nie może liczyć na żadną taryfę ulgowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2019

RomanJa się tylko chciałem zapytać z czego znowu probujecie zrobić aferę platfusy? Bo widzę, że to wasza jedyna rozrywka

10-12-2019

JędrzejO Boże ile tu brejzowskich trolli, to aż boli.

09-12-2019

elmiZapoznala sie z zalozeniami do budzetu na 2020 i powiedziala, ze nie bedzie firmowac tego przekretu. slusznie

Rozwiń komentarze (68)