Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Metro na Bemowo otwarte. Nowy odcinek drugiej linii w Warszawie

2
Podziel się:

Mamy już wszystkie pieczątki i pozwolenia. W związku z tym otwieramy nowe stacje metra - cieszył się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Nowy odcinek drugiej linii metra połączy Wolę z Bemowem.

Metro na Bemowo otwarte. Nowy odcinek drugiej linii w Warszawie
Ostatniego dnia czerwca otwarto nowy odcinek drugiej linii metra (PAP, PAP/Tomasz Gzell)

W czwartek po godzinie 16 prezydent stolicy ogłosił oficjalnie, że nowe stacje metra są już gotowe i można z nich korzystać. Do tego niezbędne były pozwolenia wydane przez wojewodę mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Szacujemy, że z nowo otwartych stacji skorzysta w ciągu roku 40 mln pasażerów. Ze stacji Trocka na Bemowo pasażerowie dojadą w 30 minut - zapowiadał Trzaskowski. Zaznaczył, że zmieniło się również otoczenie stacji, gdzie posadzono ponad 300 drzew i 200 tys. krzewów.

Nowy odcinek metra wybudowano m.in. za środki z Unii Europejskiej. Na drugą linię stolica uzyskała z UE 7 mld zł.

Taki projekt, jak budowa metra to jest dobry przykład wykorzystywania środków pochodzących z UE. To poprawia jakość życia mieszkańców miasta, pozwala walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, ale pozwala też zaoszczędzić czas, który w tym momencie kierowcy spędzają w korkach. Ten zaoszczędzony czas można przeznaczyć na spędzenie czasu z rodziną, albo na pracę - powiedziała obecna na otwarciu unijna komisarz ds. spójności i reform, Elisa Ferreira.

List w imieniu ministra funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudy, odczytał reprezentujący go dyrektor biura Robert Jakubik. Jego zdaniem metro w Warszawie jest idealnym przykładem inwestycji, która powstaje przy działaniu wielu stron. "

Samorządowej odpowiedzialnej za przebieg inwestycji, rządowej odpowiedzialnej za wsparcie inwestycji ze środków unijnych i Komisji Europejskiej wyznaczającej kierunki wsparcia polityki spójności - wyliczał Jakubik.

Nowy odcinek na styku Woli i Bemowa jest najkrótszym na linii M2. Składa się z ponad 2,5 km tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra. Łącznie druga linia ma teraz 15 km długości i składa się z 15 stacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
niepodważalny...
2 lata temu
Bardzo dobrze że otwarto 2. linię metra. Teraz kolej na 3!! Warszawa nam się europenizuje "pełną gębą"!! I bądźmy z tego DUMNI!!!
Yoolca
2 lata temu
Dobrze że PIS to otworzył. Mają kolejny sukces.