Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Morawiecki o błędach rządu. "Przyznajemy się do potknięcia"

37
Podziel się:

Owszem, przyznajemy się do potknięcia, do tego, że program Mieszkanie Plus nie spełnił naszych oczekiwań - mówił podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył jednak, że na polskim rynku mieszkaniowym widać pewne odbicie.

Morawiecki o błędach rządu. "Przyznajemy się do potknięcia"
Kwestia mieszkań to trzeci obszar Polskiego Ładu, o którym mówił w sobotę w Trzebnicy (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEDrAMdN

Po przyznaniu się do porażki programu Mieszkanie Plus, Morawiecki wskazał, że ubiegły rok i tak był rekordowy pod kątem liczby oddawanych do użytku mieszkań. Tych było prawie ćwierć miliona (220 tys.). - Najwięcej w historii III RP - podkreślił.

Idąc za ciosem, szef rządu poinformował, że w bieżącym roku przez pierwsze pięć miesięcy oddano do użytku prawie dziewięć procent więcej lokali niż w poprzednim, rekordowym roku.

bEDrAMdP

Rząd ma jednak pomysły, w jaki sposób sprawić, by mieszkań powstawało jeszcze więcej. Premier wskazał na programy samorządowe, TBS-owe, wolnorynkowe, administracyjne i komunalne.

Zobacz także: Przez rosnące ceny mieszkań Polacy nie załapią się na programy rządowe? "Wyciągamy wnioski"

Przypomniał jednocześnie, że po stronie popytowej Polski Ład uwzględni wsparcie poprzez ułatwienie dostępu do kredytu dla tych, którzy mają zdolność kredytową, poprzez zagwarantowanie wkładu własnego.

bEDrAMdV

To ma pomóc młodym rodzinom. Sam program ma być natomiast jednym z najszybciej wdrażanych projektów w ramach Polskiego Ładu. Na tym jednak nie koniec.

W grę wchodzi bowiem pomoc stronie podażowej, co może się przełożyć na obniżenie cen za metr kwadratowy. Rozwiązanie ma polegać na uwolnieniu rynku budowy domów. Najpierw tych mniejszych, później także większych.

Kwestia mieszkań to trzeci obszar Polskiego Ładu, o którym mówił w sobotę w Trzebnicy premier Mateusz Morawiecki. - Chcemy, aby było jak najwięcej mieszkań - zapowiedział premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDrAMeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
zcx
3 miesiące temu
Każdy plus wprowadzony przez was przyniósł ujemny bilans, każdy.
Wojtek
3 miesiące temu
Niestety z przykrością stwierdzam: Jednopartyjny monopol władzy to już przerabialiśmy i tylko nie rozumiem dla czego ludzie tego nie widzą. Zbliżamy się do Białorusi. Polacy obudźcie się. Za chwile chleb za 10 zł.
hmm
3 miesiące temu
Dziś nie ma alternatywy dla PiSu. Bo jak nie PiS, to kto?
bEDrAMer
miłosz
3 miesiące temu
Polski Ład to rewolucja w wielu dziedzinach ale rewolucja ze wszech miar pozytywna i potrzebna.
Molina
3 miesiące temu
Ale hejt leci na pis ciekawe co by zaproponowała inna opcja . Aha zapomniałem że inne opcje nie mają programu... ha ha ha ha
...
Następna strona