Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Miliony strat giganta obuwniczego. Jest raport CCC

98
Podziel się:

Grupa CCC miała w roku obrotowym 2023/24, czyli w okresie luty 2023 - styczeń 2024 r., 56,1 mln zł straty netto jednostki dominującej wobec 417,6 mln zł straty w analogicznym okresie rok wcześniej - podała spółka w raporcie rocznym.

Miliony strat giganta obuwniczego. Jest raport CCC
Są wyniki CCC za rok obrotowy 2023/2024 (Getty Images,, Jaap Arriens, NurPhoto)

Spółka zaznaczyła, że strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 124,7 mln zł. Natomiast zysk na działalności operacyjnej wyniósł w tym okresie 183,9 mln zł wobec 51,3 mln zł straty przed rokiem.

Przychody grupy wyniosły 9,44 mld zł wobec 9,12 mld zł rok wcześniej.

Trudna sytuacja CCC

O problemach CCC na money.pl piszemy od dawna. W ubiegłym roku prezes Dariusz Miłek postanowił nawet sprzedać swój samolot, chociaż jak sam ocenił - nie miało to nic wspólnego z CCC. "To nie jest czas na takie zbytki" - wyjaśniał w rozmowie z "Forbesem".

Samolot sprzedano za 200 mln zł. Całą sytuację powiązano z pogarszającą się sytuacją spółki, ale zaprzeczył temu sam Miłek. - Po pierwsze samolot nigdy nie był powiązany w żaden sposób z CCC, ale ponieważ zrobiły to media, to myślę, że warto to sprostować. Tak naprawdę rzadko go używałem, a jego utrzymanie jest kosztowne. Teraz używam go jeszcze mniej. Poza tym zmieniła się mocno sytuacja. Przede wszystkim w moim podejściu do korzystania z takich dóbr luksusowych - tłumaczył Dariusz Miłek.

Lepszy początek roku

Grupa CCC w czwartym kwartale 2023 r. odnotowała przychód na poziomie 2,5 mld zł, co oznacza najwyższą w historii sprzedaż w pojedynczym kwartale. "Wynik ten osiągnięto mimo spowolnienia w sektorze e-commerce i niższej sprzedaży w szyldach Modivo i e-obuwie.pl. Głównym motorem napędowym wzrostu pozostaje HalfPrice z dynamiką 53 proc. rok do roku" - napisano w komunikacie CCC opublikowanym w lutym.

- Za nami niezły sprzedażowo i wynikowo kwartał, ale nasze ambicje sięgają wyżej. Naszym celem pozostaje trwała poprawa rentowności w każdym z szyldów – powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Miłek.

Prezes spółki dodał, że liczy na "stopniową odbudowę siły zakupowej konsumenta". - Wyhamowanie inflacji, w połączeniu z rosnącymi wydatkami gospodarstw domowych, stworzą sprzyjające środowisko do wzrostu. Jesteśmy przygotowani, żeby ten dobry klimat w pełni wykorzystać, w każdej z naszych linii biznesowych - zaznaczył Miłek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(98)
Luki
miesiąc temu
Na eobuwie sie nie wzbogacą. Przez 4 lata jeden jedyny raz kupiłem tam buty mojej ulubionej firmy w dobrej cenie
Łoś super kto...
miesiąc temu
Popytajcie pracowników co myślą o tej całej sytuacji... jabłko psuje się od środka, a w tym przypadku efekt widoczny jest nawet po pogarszającej się jakości asortymentu.
Kiki
miesiąc temu
Przede wszystkim jakość i prokonsumenckie podejście do klienta w trakcie reklamacji,a może się uda.
bankier
2 miesiące temu
A jest to powiązane z byłą władzą i kredytami z nagłym ich zwrotem.
Asdf
2 miesiące temu
Od kiedy sprzedali mi tam buty z tekturowymi wkładkami nigdy więcej niczego tam nie kupiłem i nie kupię.
...
Następna strona