Trwa ładowanie...
bErSSumZ

Notowania

Przejdź na

Młodzi poszli na L4. ZUS przygląda się zwolnieniom

ZUS wciąż kontroluje zwolnienia lekarskie, które biorą Polacy. Jak przyznała prezes ZUS Gertruda Uścińska, krótkookresowe zwolnienia, od 1 do 5 dni, skontrolować jest trudno, inaczej jest w przypadku tych powyżej 10 dni. W tej chwili kontrola dokonywana jest głównie poprzez dokumentację medyczną. Za okres pandemii zakwestionowane zostały na razie pojedyncze przypadki, ale kontrola cały czas trwa. Prof. Uścińska zwraca uwagę jednak na co innego. - Gdy popatrzyliśmy na strukturę zwolnień w marcu i kwietniu, to okazało się, że prawie 30 proc. korzystających ze zwolnień w okresie pandemii to osoby młode, między 30. a 39. rokiem życia - powiedziała w programie "Money. To się liczy". - Przybywa nam w ostatnim okresie zwolnień z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania, to czwarta przyczyna zwolnień - powiedziała. - Być może sytuacja społeczna związana z pandemią oznacza, że zaburzenia mogą być. Patrzymy na to i analizujemy. Zobaczymy, jak będzie...

rozwiń
0
0
185
Podziel się
Komentarze (185)
zobacz więcej komentarzy (185)
bErSSunl
KOMENTARZE
(185)
Racjonalista
rok temu
Moim zdaniem powinno się ograniczyć ilości w L4 w roku.
Paweł
rok temu
A mnie zamknęli na kwarantannie i bardzo chce już wracać do pracy
wrr
rok temu
Prawda jest bolesna, rząd pozamykał nas w domach, odciął od dochodów, pracy, rozrywki, nie ma się co dziwić że większość Polaków ma depresję, skala dopiero się nasili takich spraw. Niestety jak widać ciężko znosimy izolację. 80% osób rzeczywiście będzie mieć problemy długoterminowe z sobą, a udawacze zaburzeń to tylko niewielki odsetek.
bErSSunD
Makarena
rok temu
Choruje bezobjawowo więc jak ZUS i jego orzecznicy mogą stwierdzić co mi dolega? 😄
Niestety
rok temu
Tak naprawdę mnóstwo ludzi chorych chodzi do pracy. A jeśli chodzi o różne problemy psychiczne to plaga m.in stany lękowe, depresję, zaburzenia zachowania. Warunki życia zarówno społeczne, jak i materialne są główną przyczyną problemów.
...
Następna strona