Notowania

asf
07.01.2019 17:49

Myśliwi odpowiadają ministerstwu. "Nie przyłożymy ręki do rzezi dzików"

"To rzeź" - tak myśliwi nazywają pomysł ministerstwa środowiska o odstrzale dzików. Chodzi o to, aby pozbawić życia nawet kilkadziesiąt tysięcy zwierząt. Polowania mają ruszyć 12 stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Ministerstwo środowiska chce od stycznia odstrzelić kilkadziesiąt tysięcy dzików

12 stycznia mają zacząć się polowania na dziki. Będą się odbywać co weekend. Jeśli zajdzie potrzeba, to przedłuży się je do końca lutego. Plan jest taki, aby odstrzelić co najmniej kilkadziesiąt tysięcy dzików. To część walki z wirusem ASF.

Wirusa ASF roznoszą grzybiarze? "Nikt nie dezynfekuje rączek, butów"

Na ministerialny plan nie zgadzają się sami myśliwi. Niektórzy z nich mówią, że nie chcą brać udziału w rzezi.

Portal rmf24.pl przytacza fragment listu jednego z łowczych – Marka Porczaka z Jarosławia.

"Drodzy Koledzy Myśliwi, w tej jakże przykrej dla nas chwili przypominam wszystkim o złożonym ślubowaniu myśliwskim, o tym, że przyrzekaliśmy wykonywać polowania zgodnie z zasadami etyki łowieckiej, jak również dbać o dobro przyrody ojczystej. To nie były słowa rzucone na wiatr, to są słowa, które powinny towarzyszyć nam w całej naszej łowieckiej działalności. Zwracam się zatem do Was, abyście odmówili wzięcia udziału w tych nieprzemyślanych, nieskutecznych i nikomu niepotrzebnych rzeziach" – czytamy w liście otwartym.

Do akcji przyłączają się myśliwi z całego kraju. Na forach internetowych deklarują, że nie przyłącza się do akcji odstrzału zwierząt. Zdaniem łowczych takie masowe polowania mogły oznaczać wybicie dzików do ostatniej sztuki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: asf, dziki, asf u dzików, odstrzał dzików, ministerstwo środowiska, gospodarka polska, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2019

RolnikBrawo wybić co do jednego ,dzik to szkodnik a rolnikom za straty nikt nie palci. Tak to sie sprzeciwiacie wladzy a jak paliwo jest drogie na stacji to … Czytaj całość

07-01-2019

SPATo niech myśliwi dziki wezmą na wychowane do domu.Zabrać im broń jak nie chcą legalnie polować dbać o ludzi bo strach chodzić po mieście np./Dziwnów/ … Czytaj całość

07-01-2019

pawcioa kto doprowadził do takiego stanu rzeczy jak nie myśliwi,teraz trzeba wypić piwo

Rozwiń komentarze (61)