Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Nachodzą zwolnienia w Renault. Pracę stracić ma nawet 15 tys. pracowników

49
Podziel się

Renault planuje zwolnić na świecie nawet 15 tys. pracowników. Sprzeciw wobec planów koncernu już zgłosiły cztery związki zawodowe.

Nachodzą zwolnienia w Renault. Pracę stracić ma nawet 15 tys. pracowników
Renault planuje zwolnić nawet 15 tys. swoich pracowników (zdj. ilustracyjne). (Unsplash.com, Science in HD)
bDmAKgCZ

Według informacji Reutersa, na które powołuje się portal WNP.pl, Renault chce wygenerować 2 mld euro oszczędności. Do osiągnięcia tego celu posłużyć ma zredukowanie etatów oraz reorganizacja fabryk.

Koncern - należący w 15 proc. do rządu francuskiego - wierzy, że dzięki temu odzyska rentowność. Będzie musiał jednak zmierzyć się ze sprzeciwem związków zawodowych. Związki: CFE-CGC, CFDT, CGT i Force Ouvriere wspólnie odrzuciły plan oszczędnościowy Renault.

Należy jednak podkreślić, że związkowcy pełnią wyłącznie rolę doradczą w planach oszczędnościowych. A według nieoficjalnych doniesień zakładają one, że w ciągu trzech najbliższych lat pracę straci 15 tys. pracowników - w 4,6 tys. we Francji.

bDmAKgDb
Zobacz także: Zobacz: 3 tys. zł brutto dla każdego. Nowa propozycja związkowców

Nowy dyrektor naczelny Luca de Meo chciałby, żeby koncern produkował mniej samochodów, a zarazem by poprawił marżę.

Renault - tak jak inni producenci aut - zmaga się ze skutkami kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. W trakcie lockdownu firma wstrzymała produkcję oraz zamknęła salony.

bDmAKgDh
bDmAKgDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
Tak
2 miesiące temu
Tam sienikt nie pierdzieli to nie będzie saga jak z Polskimi kopalniami tam nie ma zysku kroi sie i koniec ! tylko u nas dziesiątki lat zero zysków ciągłe dopłaty przywileje i głaskanie ! A CAŁA POLSKA PŁACI ZA TO ! Dziękujemy za waszą ciężką pracę ale czas pozamykać ten kram który ciąży nam !
zico
2 miesiące temu
Tam działa prawdziwa ekonomia, u Nas ekonomia polityczna ugrupowania, które rządzi.
Kazio
2 miesiące temu
A u nas zatrudnia się 200 osób do nieistniejącego poru lotniczego.
bDmAKgDD
Filut
2 miesiące temu
Ceny nowych aut sięgnęły absurdów , nawet dla bogatszego zachodu . Trzeba ciąć koszty , zmniejszyć ceny i podatki jak chce się sprzedawać swoje wyroby .
z za rogu
2 miesiące temu
Och, czytam o... ekonomii niektórych tu piszących. Pewnie też wychowani jesteście na "cudownych" nowych programach szkolnych. Ekonomia nie jest dla ludzi. To tylko biznes mówi o ekonomii. Ci ekonomiści sprawią, że będziecie pracować 14 godzin na dobę albo... w ogóle nie znajdziecie pracy (SI) i będziecie zupełnie niepotrzebni. Są sprawy ważniejsze od ekonomii.
...
Następna strona