Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Nie ma zgody w ZUS. Związki zawodowe zapowiadają "walkę do końca"

8
Podziel się:

Pierwsza tura rozmów organizacji związkowych z zarządem ZUS nie przyniosły rozstrzygnięcia. Związki zawodowe przedstawiły 12 postulatów. Głównym jest podwyżka od 1 września pensji o 1000 zł brutto.

Nie ma zgody w ZUS. Związki zawodowe zapowiadają "walkę do końca"
Związki zawodowe chcą podwyżek o 100 zł pensji w ZUS (PAP, Tytus Żmijewski)
bEKHcnKJ

Zakończyły się rozmowy związków zawodowych z zarządem ZUS-u. - Związek Zawodowy Pracowników ZUS uszczegółowił wszystkie 12 żądań. Doprecyzowaliśmy pewne niejasności, które się pojawiły. Strona pracodawcy poprosiła o czas na analizę żądań. Dostaliśmy zapewnienie, że pani prezes czyniła, czyni i będzie czynić starania w celu pozyskania środków dla pracowników – poinformowała money.pl Monika Ditmar.

Zarząd ZUS-u ma odnieść się do wszystkich postulatów, a rozmowy mają być kontynuowane. ZUS zaproponował spotkania panelowe dotyczące żądania płacowe, warunki pracy i szeroko rozumiane IT.

Przygotowano harmonogram rozmów panelowych. Pierwsze będą dotyczyć IT i odbędzie się 16 sierpnia. Rokowania mają być kontynuowane w sierpniu.

bEKHcnKL
Zobacz także: Polski Ład w ogniu krytyki. Rzecznik MŚP: podatek liniowy budował polski dobrobyt, po co to niszczyć?

Monika Ditmar jest dobrej myśli i ma nadzieję, że uda się dojść do porozumienia. ZZP ZUS zapowiada "walkę do końca". Związkowcy przygotowują się mimo rozmów do strajku ostrzegawczego.

Związek Zawodowy Pracowników ZUS zwrócił się do zarządu z dwunastoma żądaniami. Najważniejszym postulatem jest podwyższenie od 1 września tego roku wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników co najmniej o kwotę 1000 zł brutto na etat.

bEKHcnKR

Związkowcy domagają się również m.in. wyposażenia stanowisk pracy w odpowiedniej jakości sprzęt poprawiający komfort pracy (m.in. w słuchawki, mikrofony, kamery, laptopy czy w odpowiednią liczbę skanerów).

Organizacje związkowe oczekują też, do czasu zniesienia obostrzeń związanych z epidemią lub stanem zagrożenia epidemią, zapewnienia pracownikom Zakładu odpowiedniej liczby środków ochrony osobistej. Domagają się też przestrzegania realizacji planów urlopów pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKHcnLm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Referent
2 miesiące temu
Dać zwykłym ludziom robolom podwyzki i zabrać się za kadrę kierowniczą!!! No to nie, jest normalne aby było 3 zastępców i jeden naczelnik w Wydziale!!!
XYZ
2 miesiące temu
Trzeba rozróżnić dwie kwestie. 1. System ubezpieczeń społecznych. Ten działa fatalnie i wymaga pilnej reformy (podobnie jak systemy wielu innych krajów). 2. Działanie ZUS i praca jego pracowników. Ci ludzie pracują ciężko, za marne pieniądze, otrzymując coraz to nowe ciężary i są powszechnie pogardzani przez zdegustowanych systemem płatników. Zusowcy obrywają od społeczeństwa za decyzje rządzących, a rządzący traktują zusowców jak woły robocze, którym można w nieskończoność zwiększać obciążenia i się poskarżą. Dość tego.
Podatnik
2 miesiące temu
Zakład Utylizacji Szmalu jest do likwidacji. Ponad 100 tysięcy nic nie produkujących pracowników, którzy chcą jeszcze więcej z naszych kieszeni. Zlikwidować albo ograniczyć zatrudnienie o minimum 90 procent.
bEKHcnLn
kurt1111
2 miesiące temu
Zlikwidować lub zwolnić połowę,1000 złotych, to są nasze pieniądze, przecież zus nie zarabia na siebie
abc
2 miesiące temu
Zlikwidować ZUS i będzie spokój. Dla płatników oszczędności, bo ich pracę powinni wykonać pracownicy US. Opłaty zusowkie to nic innego jak podatki więc wprowadzić podatek w odpowiedniej wysokości i po sprawie. Jeden urząd to mniej biurokracji, a co za tym idzie mniejsze koszty dla społeczeństwa