Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KBB
|

Nie poćwiczysz, nie potańczysz, poczekasz pod sklepem. Jest rozporządzenie ws. nowych obostrzeń

13
Podziel się:

Zgodnie z zapowiedzią z czwartku rząd opublikował rozporządzenie, które wprowadza nowe restrykcje. Tuż po godz. 21 na stronie Dziennika Ustaw pojawił się dokument, który ma działać od północy.

Nie poćwiczysz, nie potańczysz, poczekasz pod sklepem. Jest rozporządzenie ws. nowych obostrzeń
Rząd wprowadza kolejne obostrzenia PAP/Marcin Bielecki (PAP, PAP/Marcin Bielecki, Marcin Bielecki)
bEUBrLyt

Zapisy rozporządzenia są szerokie: zawieszają działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów, centrów fitness z wyłączeniem placówek, które m.in. prowadzą działalność leczniczą i współorganizują zajęcia sportowe dla szkół i uczelni. Zakaz nie będzie też dotyczył osób uprawiających sport "w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych".

Zobacz także: Ks. dr Leszek Gęsiak o obostrzeniach w kościołach. Wyjaśnił, jak będzie wyglądać przyjmowanie komunii

Zakazuje się także działalności saun, łaźni tureckich, parowych, solariów, salonów odchudzających i salonów masażu.

bEUBrLyv

Zamknięte zostają dyskoteki i kluby nocne z miejscem do tańczenia. Wyjątkiem są szkoły tańca.

Restauracje mogą przyjmować gości w godzinach 6–21, poza tymi godzinami w grę wchodzi jedynie wydawanie posiłków na wynos. Poza tym w gastronomii obowiązuje zakrywanie twarzy na dotychczasowych zasadach.

Wyjaśniło się też, jak od soboty będzie wyglądał handel. W przypadku mniejszych placówek handlowych i pocztowych dopuszczalna liczba klientów nie może przekroczyć 5 osób na stanowisko kasowe (z wyłączeniem obsługi). Sklepy i placówki o powierzchni ponad 100 m kw. mogą przyjąć maksymalnie 1 klienta na 15 m kw. powierzchni.

W uzasadnieniu rozporządzenia podkreślono, że z obowiązku zakrywania ust i nosa są wyłączone "osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a nie np.: bieganie, chód czy jazda na rowerze dla przyjemności lub dla zdrowia, czy też jazda na rowerze po to, aby dojechać do pracy lub sklepu".

bEUBrLyB

Według nowych przepisów czerwoną strefą są objęte 152 powiaty i miasta na prawach powiatu, m.in. Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Łódź, Kraków, Warszawa, Przemyśl, Rzeszów, Kielce, Suwałki, Białystok, Koszalin, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań i Częstochowa. Pozostałe powiaty pozostają w żółtej strefie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUBrLyW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Tvn
rok temu
Money jak zwykle drwiąco i nie przychylnie, kiedy wam się ktoś dobierze do.....
Zniesmaczony
rok temu
Ten rząd to jedna wielka tragedia!!!
Gosc
rok temu
Bedziemy stac pod sklepami w deszczu na wietrze sniegu co tam ze sie pochorujemy.... super rozwiazanie
bEUBrLyX
Linda
rok temu
To wszystko i tak na marne bo w koncu wszyscy się zarazimy
Taka sytuacja
rok temu
Nie, nie, nie - to po co tak żyć?! żeby siedzieć w domach w strachu i oglądać tą propagandę i wałek światowy. Ja też na te wszystkie wymyślone obostrzenia jestem na NIE!!! , a kto się boi niech siedzi w domu.