Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek pracy
04.03.2020 14:47

Nie tylko Ukraińcy. Rośnie liczba pozwoleń na pracę wśród Azjatów

To, że Ukraińcy przyjeżdżają do pracy w Polsce, wiemy. Ale rośnie też liczba obywateli krajów azjatyckich, którym wydawane są zezwolenia na pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: Rafał Guz)

Więcej zezwoleń na pracę dla obywateli krajów azjatyckich. Rok do roku liczba takich zezwoleń zwiększyła się o 69 tys. (18 proc.), wynika z danych resortu pracy podawanych przez wiadomoscihandlowe.pl. Najwięcej zezwoleń otrzymali w 2019 r. Napalczycy – 9,2 tys. i Hindusi – 8 tys. Na azjatyckim podium są też Gruzini - 7,4 tys.

Co ciekawe, gdy porówna się dane z 2019 r. i 2018 r. okaże się, że liczba pracujących legalnie Nepalczyków znacząco spadła - o ponad 10 tys., miejsce na podium się jednak nie zmieniło.

Liczba przedstawicieli krajów azjatyckich pracujących legalnie w Polsce to jednak niewiele wobec liczby Ukraińców. Liczba zezwoleń na pracę w 2019 r. dla Ukraińców wynosiła 330 tys. - to o 38 proc. więcej niż rok wcześniej.

Oglądaj także: Ukraińcom wiedzie się coraz lepiej. Część nie chce wracać do Polski

- Rekrutacja ukraińskich pracowników staje się coraz trudniejsza - mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service, cytowany przez Wiadomości Handlowe. Dlatego, jak podkreśla, więcej pracowników będzie ściąganych z krajów azjatyckich.

Jak długo czeka się na pozwolenia na pracę w Polsce? Z danych przekazanych w ubiegłym roku przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą wynika, że było to od ok. 45 dni do roku.

Do Polski przyjeżdżają przede wszystkim obywatele Nepalu, Bangladeszu i Indii, jednak istotnie wzrasta liczba wydanych zezwoleń dla obywateli Indonezji, Wietnamu i Filipin.
Polska przyciąga Azjatów. Rośnie liczba pozwoleń na pracę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek pracy, praca, praca dla ukraińców, pozwolenia na pracę
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

PrzedsiebiorcaUf, nie zabraknie sily roboczej w naszym kraju.

04-03-2020

EechUkraińcy wyjeżdżają do Niemiec,a my nawet sami nie zarabiamy na siebie pracując dzień w dzień od 7 do 21. Los polskiego małego przedsiębiorcy. Biznes … Czytaj całość

05-03-2020

olekkW Warszawie to chyba jest więcej obcokrajowców niż polaków... źle się dzieje

Rozwiń komentarze (114)