Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
16.12.2019 06:18

Polska przyciąga Azjatów. Rośnie liczba pozwoleń na pracę

W porównaniu z Ukraińcami pracowników z Azji jest niewielu. Ale liczba zezwoleń wydawanych dla nich rośnie w tempie zaskakująco wysokim – wynika z najnowszego raportu Work Service, którego wyniki publikuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Do Polski przyjeżdżają przede wszystkim obywatele Nepalu, Bangladeszu i Indii, jednak istotnie wzrasta liczba wydanych zezwoleń dla obywateli Indonezji, Wietnamu i Filipin.

W pierwszym półroczu tego roku 232 tys. cudzoziemców otrzymało zezwolenia na pracę, zdecydowana większość z nich to nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy – Ukraińcy i Białorusini.

Ale bardzo szybko rośnie liczba zezwoleń dla obywateli państw Azji. W sumie – 10 krajów, skąd pochodzi najwięcej chętnych – było tych zezwoleń 23,4 tys. To osiem razy więcej niż w I półroczu 2015 r. - informuje dziennik.

Do Polski przyjeżdżają przede wszystkim obywatele Nepalu, Bangladeszu i Indii, jednak istotnie wzrasta liczba wydanych zezwoleń dla obywateli Indonezji, Wietnamu i Filipin.

Zobacz także: Polacy na Wyspach. Jaka przyszłość po brexicie?

Tylko w I półroczu 2019 r. liczba zezwoleń na pracę dla pracowników z Wietnamu wyniosła 91 proc. zezwoleń z całego 2018 r., a w przypadku pracowników z Indonezji 76 proc., co pokazuje, że ich liczba na koniec 2019 r. się podwoi – szacuje w swoim raporcie „Migracje zarobkowe pracowników z Ukrainy i Azji do Polski, 2019" firma Work Service.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, cudzoziemcy w polsce, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-12-2019

WkNajpierw powinniśmy o swòj naròd zadbać , ale nie widzę przeszkòd aby asymilować wybitne jednostki (rzemieślnicy,inżynierowie, lekarze,artyści)

16-12-2019

22Gospodarka spowalnia, coraz mniej ofert pracy, a PiS nadal sprowadza imigrantów? Czyli PiS PO jedno zło.

16-12-2019

jerzy33Czas umierac.Co my tu jeszcze robimy kiedy nas chca wymienic na ukraincow i azjatow.O take...

Rozwiń komentarze (55)