Notowania

gospodarka
28.08.2019 18:53

Ukraińcy chcą więcej zarabiać. Nie mniej niż 2,5 tys. złotych

Na polskim rynku pracy tymczasowej dominują obywatele Ukrainy, jest ich o 14 proc. więcej, niż Polaków. Połowa chce zarabiać więcej niż w 2017 roku, a pensja 2,5 tys. miesięcznie nikogo nie interesuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ukraińcy chcą więcej zarabiać. (Fot: MICHAL KOSC/REPORTER)

Prawie połowa Ukraińców szukających pracy w Polsce chce, żeby była ona ciekawa, dobrze płatna i u uczciwego pracodawcy – wynika z badania zleconego przez Gdański Urząd Pracy, które przeprowadzili Pracodawcy Pomorza we współpracy z Grupą Progres.

Oczekiwania płacowe Ukraińców idą w górę. W porównaniu do roku 2017 liczba pracowników z Ukrainy, którzy chcą wyższej pensji, wzrosła o 34 proc.

Zaledwie 7 proc. badanych jest gotowych na pracę za kwotę niższą niż 2,5 tys. zł netto (24 proc. w 2017 r.). Ponad połowa oczekuje zarobków wyższych, niż 3 tys. złotych netto.

Obejrzyj: Rosjanie znaleźli nową przestrzeń reklamową. Naukowcy wściekli

– W lepszej sytuacji są pracodawcy z chętnie wybieranych przez Ukraińców miast – Gdańsk, Poznań, Warszawę, Wrocław i Kraków, jednak oni też muszą podnieść wynagrodzenia i biorąc pod uwagę wynik badań, oferować więcej niż 3 tys. zł netto – mówi Justyna Lach, dyrektor ds. Rozwoju Projektów Międzynarodowych w Grupie Progres.

W badaniu przeprowadzonym przez Grupę Progres przebadano 1 367 pracowników z Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, rynek pracy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-08-2019

PrawdaJA MAM ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE, ZE STAŻEM PRACY 25 LAT I MAM 1700 ZŁ NETTO MIESIĘCZNIE. A TAKI UKRAINIEC KTÓRY CZĘSTO MA TYLKO PODSTAWOWE WYKSZTAŁCENIE … Czytaj całość

29-08-2019

AlexBył taki dowcip: - Szefie dlaczego nowi zarabiają więcej niż my?! Zapytał wieloletni pracownik. - Bo nikt nowy nie chce pracować za takie stawki jak … Czytaj całość

29-08-2019

Pracownik3000zl netto to powinna byc juz dawno placa minimalna w polsce a nie programy plus

Rozwiń komentarze (73)