Notowania

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 7 kwietnia sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w nowym roku to coraz większa rzadkość. Najczęściej zakupy możemy zrobić w ostatni weekend miesiąca. Kwiecień jest jednak wyjątkiem. Czy w najbliższą niedzielę (7 kwietnia) sklepy będą otwarte?

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Niedziele handlowe 2019

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

W związku z zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu. Niedziele handlowe w nowym roku przypadają zdecydowanie rzadziej. Zakupy możemy zrobić najczęściej w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

W kwietniu 2019 r. obchodzimy Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia). Niedziele handlowe przypadną więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta, najbliższa niedziela (7 kwietnia) jest więc niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych będzie zamknięta.

Niedziele handlowe 2019 - kwiecień

Początkowo (od marca 2018 r.) niedziele handlowe przypadały średnio dwa razy w miesiącu. Od nowego roku ustawa została zaostrzona i zakupy najczęściej możemy zrobić jedynie raz w miesiącu. Zgodnie z projektem uchwały w wybrane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. magazynowanie, przeładunki, logistyka i dystrybucja.

Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. apteki, piekarnie, sklepy związane z obsługą turystów, kwiaciarnie oraz stacje benzynowe. Do wyżej wymienionych dołączają także punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

Niedziele handlowe kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Niedziele niehandlowe kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz