Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Nord Stream 2 już nie tylko projektem ekonomicznym. Niemcy zmieniają stanowisko?

133
Podziel się:

Z satysfakcją odnotowałem stanowisko wicekanclerza Niemiec, że Nord Stream 2 nie może być rozpatrywany tylko pod kątem aspektów ekonomicznych - powiedział w piątek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin po spotkaniu z Robertem Habeckiem.

Nord Stream 2 już nie tylko projektem ekonomicznym. Niemcy zmieniają stanowisko?
Wicekanclerz Niemiec Robert Habeck w Warszawie. Rozmawiał z Jackiem Sasinem (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Szef resortu aktywów państwowych na konferencji z wicekanclerzem z wicekanclerzem Niemiec Robertem Habeckiem poinformował, że jednym z tematów rozmów była kwestia gazociągu Nord Stream 2.

Zobacz także: Jak ukrócić zapędy Rosji? "To daje Putinowi do myślenia"

- To jest inwestycja, która budzi w Polsce niezmiennie duży niepokój, która w naszym odczuciu grozi bezpieczeństwu energetycznemu nie tylko Polski, ale i Europy - mówił Sasin.

Wiceminister podkreślił, że z satysfakcją odnotował stanowisko Habecka w strawie tej inwestycji.

- Z wielką satysfakcją odnotowałem stanowisko pana kanclerza, który podziela pogląd, że ta inwestycja nie może być rozpatrywana tylko w aspektach ekonomicznych, ale musi być brana pod uwagę kwestia polityczna, bezpieczeństwa energetycznego. Zgodziliśmy się co do tego, że właśnie w ten sposób powinniśmy oceniać tę inwestycję, w kontekście jej przyszłego funkcjonowania albo dopuszczenia do jej przyszłego funkcjonowania - powiedział Jacek Sasin.

Rober Habeck oświadczył z kolei, że geopolityka będzie miała wpływ na to, czy będzie zezwolenie na eksploatację Nord Stream 2.

- W obecnej sytuacji postawiona na ostrzu noża sytuacja geopolityczna nie może być absolutnie bez znaczenia, jeśli chodzi o eksploatację tej nitki gazociągu - podkreślił.

Wymagająca droga

Jacek Sasin przypominał, że Polska konsekwentnie prowadzi politykę dywersyfikacji i uniezależniania się od gazu z Rosji.

Wicekanclerz Niemiec wskazywał natomiast, że jego kraj zdecydował się na wymagającą drogę na uniezależnienie się od importu energii, poprzez źródła odnawialne, uzupełniane gazem i wodorem. Im wyższy udział OZE, tym wyższe bezpieczeństwo energetyczne, zyskujemy jeśli chodzi o innowacje i ceny - tłumaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(133)
Pytanie
2 lata temu
Czym się różni Sasin od Suskiego ?
Tomasz
2 lata temu
Premierzy innych państw w radzie nnord stream2 ,w kieszeni Putina i ruszy nord 2
Jaś Fasola
2 lata temu
Kolejny sukces Sasina. Teraz jeszcze droższa będzie ropa i gaz.
Franek
2 lata temu
Jak możesz Sasin się z tą Gębą pokazywać Załóż wielką maskę na na to coś I oddaj kasę Polakom którą buchnełeś I ten twój kumpel Rychu 100tyś euro też niech odda kasę
Adam
2 lata temu
... ten Niemiec ... musiał być nieświadomy z jakim gieniusiem rozmawia ... !!!
...
Następna strona