Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Nowa inwestycja Lewandowskiego. Będzie zarabiał na słońcu

12
Podziel się:

Robert Lewandowski inwestuje w energię słoneczną. Kupuje mniejszościowy pakiet w spółce, która zajmuje się fotowoltaiką i szykuje się do wejścia na giełdę.

Nowa inwestycja Lewandowskiego. Będzie zarabiał na słońcu
Lewandowski inwestuje w fotowoltaikę. Wykupił udziały w polskiej spółce (Getty Images, Kristy Sparow)

Robert Lewandowski zainwestował w Hymon, firmę działającą na rynku fotowoltaiki i szykującą się do debiutu giełdowego - czytamy w "Pulsie Biznesu". Ani piłkarz, ani spółka nie ujawniają wartości transakcji. Wiadomo jedynie, że Lewandowski - poprzez wehikuł inwestycyjny - kupuje mniejszościowy pakiet udziałów tarnowskiej spółki.

Hymon zajmuje się montowaniem mikroinstalacji fotowoltaicznych. W ciągu trzech kwartałów tego roku zamontowała instalacje o mocy ponad 50 MW i chce zakończyć rok na poziomie 80 MW (w 2019 r. było to nieco ponad 30 MW).

Jacek Strzesak, prezes fotowoltaicznej spółki, powiedział dziennikowi, że jego firma w ubiegłym roku miała 107 mln zł obrotów, a ten rok planuje zamknąć na poziomie 300 mln zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Zapłacili 100 mln zł podatków. Z rządowej pomocy dostali niewiele

Spółka szykuje zagraniczną ekspansję i przygotowuje się do wejścia na giełdę. Pracuje nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla samorządów - w gminach i miastach zamontowała ponad 4,5 tysiąca instalacji PV. Zatrudnia 100 własnych ekip monterskich i 50 podwykonawczych.

Z analiz Instytutu Energetyki Odnawialnej wynika, że ten rynek rozwija się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE w Polsce - czytamy w "PB". IEO przekonuje też, że w latach 2021 i 2022 nastąpi boom inwestycyjny w sektorze farm słonecznych, bo wtedy projekty z trzech aukcji przyznających państwowe wsparcie będą oddawane do eksploatacji.

Analizy instytutu wskazują też, że firmy z tego sektora nadal planują szybki rozwój, pomimo trudności wywołanych pandemią - dodano w dzienniku. Prognozy IEO wskazują, że obroty na tym rynku wzrosną w tym roku nawet o 25 proc. i przekroczą 5 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
wielu upadło ...
rok temu
i kończyli z długami ___ hossa nie trwa wiecznie,, fortuny też ... Best , Gaza i tysiące podobnych
Bernadetta.
rok temu
A co to kogo obchodzi.
czytelnik
rok temu
Sportowcy jak to sportowcy, niektórzy postanowili dorobić się na kosmetykach jeszcze inni zainwestowali w knajpy, hotele itp. Fotowoltanika, fermy wiatrowe, samochody elektryczne i towarzysząca im infrastruktura, jak by te biznesy było takie oczywiste to weszły by w to nie takie tuzy kapitałowe jak Pan Robert. Zyski z tych przedsięwzięć na pewno osiągną "doradcy" biznesowi tych inwestorów, co do reszty to mam wątpliwości.
Tauron wrocła...
rok temu
Przez tą całą "zieloną eko energię" od stycznia, rzetelni producenci podnoszą nam koszty rachunkjów za prąd. Wszystko przez plantatorów paneli solarnych, wiatraków i im podobnych . Oni nie dostarczają energii w każdym momencie w roku, miesiącu czy dnia i te ich przestoje muszą być bilansowane przez energię z węgla . Elektrownie węglowe muszą być utrzymywane w trybie standby. A to kosztuje. I właśnie przez fanaberię ludzików eko płacimy coraz więcej. Ale jest rozwiązanie UWAGA tańszy prąd z Niemiec - a o to w ostatecznym rozrachunku chodzi. Wracając do artykułu o Lewandowskim. Swoim podejściem wydaje się wspierać tą patologię.
Alik
rok temu
Gratuluję. Super decyzja Robert.