Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|

Nowe obostrzenia w Polsce. Premier: decyzje ogłosimy w środę

15
Podziel się

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi szczegółowe zasady dotyczące obostrzeń - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu nie chciał zdradzić, czy można spodziewać się nowych restrykcji.

Nowe obostrzenia w Polsce. Premier: decyzje ogłosimy w środę
Lockdown. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że decyzje w tej kwestii w środę przedstawi Adam Niedzielski. (KPRM, Krystian Maj)
bDJBxGwl

- Jutro pan minister zdrowia [Adam Niedzielski - red.] przedstawi szczegółowe zasady, które wypracowane zostały na zespole zarządzania całym kryzysem związanym z COVID-19 - wyjaśnił na wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki nie chciał jednak wyjawić, czy można się spodziewać dalszego luzowania restrykcji, czy też może ich zaostrzania. Szef rządu uciął pytania w tej kwestii stwierdzeniem, że wszystko przedstawiciele rządu wyjawią w środę.

bDJBxGwn

Jeszcze w poniedziałek w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że trzeba powoli wychodzić z obecnych obostrzeń i zaakceptować ryzyko z tym związane. - Uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować - podkreślił.

- Wydaje się, że jeśli liczby nie będą wzrastały w drugiej części tego tygodnia, to będziemy przedłużali już obowiązujące prawo, już obowiązujące rozporządzenie. Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - stwierdziła.

Zobacz także: Tłumy na Gubałówce. Maseczki należą do rzadkości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJBxGwO
Źródło:
KOMENTARZE
(15)
stopglupocie
1 tyg. temu
Problem jest w tym, że Rząd jest rebeliantem. Gdyby zrobić referendum to 80 procent ludzi zagłosowałoby za zniesieniem wszelkich obostrzeń. To tak samo jak PO podniosła wiek emerytalny stawiając się ponad społeczeństwem. PiS robi to samo i jest to początek końca PiSu. Wystąpienie przeciw woli społeczeństwa bo rząd wie lepiej to początek końca polityka Jak ktoś się boi grypy to niech siedzi w domu albo szczepi się co 3 miesiące natomiast nikt nie ma prawa ograniczać swobód obywatelskich czy prawa do pracy bo jest jakaś grypa o śmiertelności promila. A co by rząd zrobił jak byłaby prawdziwa epidemia np eboli gdzie śmiertelność to 60 procent? Co wtedy rząd nasz PiSowski by robił? Zamknął wszystkich w więzieniach na wszelki wypadek i nasłał na restauratorów wojsko z ostrą amunicją?
:)))))))))))
1 tyg. temu
Tyle czasu zajmie tłumaczenie z angielskiego.
FilipG
1 tyg. temu
Drodzy rodacy, świat jaki znaliśmy skończył się w marcu 2020. W tej chwili wprowadzają na całym świecie nowy ład. My owce i oni pasterze, będziemy wypuszczani co jakiś czas na wypas a potem znowu do zagrody. The World Economic Forum zrobiło już reklamówkę wideo jak będzie wyglądał nowy porządek, zacytuje: " nie będziesz nic posiadał, ale będziesz szczęśliwy" Dojdzie do bankructw firm i banków, wprowadzą cyfrową walutę oraz dochód podstawowy, za 10 - 15 lat będziemy wspominali jak było kiedyś.
bDJBxGwP
Dr Paweł
1 tyg. temu
No bo restrykcje powinny dotyczyć braku przestrzegania higieny i prewencji infekcji, a nie biznesu. Trzeba zwalczać i karać głupotę, a nie dobry biznes, który przestrzega tych zasad! Bez zrozumienia tej zasady, żadne restrykcje nie pomogą!
Poland
1 tyg. temu
Pohasalo no to teraz znowu do klatek. W czerwcu znowu odpuszcza na chwilę. Teraz naród to kundle. Liza łapkę władzy co to ich dusi. Lokdowny skończą się albo postaniem czego władza panicznie się boi albo z chwilą gdy ostatni polski biznes znajdzie pejsatego nabywcę. Za ułamek wartości z pocałowaniem ronsi i pupy. Innej alternatywy nie ma