Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Luzowanie restrykcji. Semeniuk nie ma dobrych wieści dla przedsiębiorców

7
Podziel się

Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - odpowiada wiceminister rozwoju Olga Semeniuk na pytanie, czy można się spodziewać dalszego luzowania restrykcji od początku marca.

Luzowanie restrykcji. Semeniuk nie ma dobrych wieści dla przedsiębiorców
Koronawirus w Polsce. Wiceminister Olga Semeniuk nie ma dobrych wieści dla "zamrożonych" branż. (MRPiT, MRPiT)
bDJBWkBN

Czy możemy się spodziewać zaostrzenia lockdownu? Podobne pytanie w TVP1 usłyszała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, która podkreśliła, że na dziś nic nie jest przesądzone w tej sprawie. We wtorek ma spotkać się zespół zarządzania kryzysowego.

- Jeszcze za wcześnie, by informować społeczeństwo o kolejnych decyzjach. Zgodnie z zapowiedzią premiera, te 14 dni od 12 lutego, to ten czas, kiedy będą przygotowane kolejne prognozy przez Radę Medyczną w kontekście dwóch kolejnych tygodni. Nie mierzymy dalej niż 10-14 dni - podkreśliła wiceminister rozwoju.

Być może jednak kończy się chwilowa "wiosna" dla właścicieli hoteli i stoków. Semeniuk, zapytana jakich nowych restrykcji można się spodziewać, wskazała właśnie na te dwa segmenty.

bDJBWkBP
Zobacz także: Znów tłumy w kurortach i na stokach. Policja dziennie nakładała po 1600 mandatów

- Będziemy mówili o tym, by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach - tłumaczyła. Dodała jednak natychmiast, że na ten moment nowe restrykcje nie są jeszcze przesądzone.

bDJBWkBV

Resort rozwoju chciałby wdrażać kolejne protokoły bezpieczeństwa dla gastronomii czy branży fitness. W jej ocenie jednak na ten moment jest to niemożliwe.

- Wydaje się, że jeśli liczby nie będą wzrastały w drugiej części tego tygodnia, to będziemy przedłużali już obowiązujące prawo, już obowiązujące rozporządzenie. Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - stwierdziła.

Od 12 lutego mogą być otwarte kina, teatry, filharmonie i opery, baseny i stoki narciarskie. Hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych. W dalszym ciągu nie mogą natomiast działać siłownie i kluby fitness, a gastronomia może sprzedawać posiłki tylko na wynos. Rozporządzenie przewidujące te restrykcje obowiązuje do 28 lutego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJBWkCq
Źródło:
KOMENTARZE
(7)
Joki123
1 tyg. temu
Za przeproszeniem. Minister 32 lata ma decydować za innych
qperNIK
1 tyg. temu
Jeżeli myślicie, że kwarantanna przyśpieszy zniesienie obostrzeń, to jesteście w grubym błędzie. Rok ograniczeń w kontaktach to tak naprawdę rok bez wymiany bakterii i wirusów. Słowem - w plecy rok budowy czy właściwie rozwoju odporności. Teraz każde zmniejszenie obostrzeń będzie skutkowało falą przeziębień. Oczywiście wszystko to będzie podciągane pod COVID. Tą metodą nigdy nie wyjdziemy z kwarantanny i obostrzeń.
Polak
1 tyg. temu
Ja też dla PiS nie mam dobrych wieści. Wasz czas się kończy. Pozdrawiam
bDJBWkCr
Milus
1 tyg. temu
Tej to przynajmniej nie trzeba badań DNA robić by potwierdzić, że z plemienia tryzuba pochodzi...
Polak
1 tyg. temu
Jak może ukraińska blać coś mądrego orzec....