Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pandemia
17.06.2020 20:25

Nowe ognisko wirusa w Niemczech. Setki zarażonych w rzeźni

W zakładzie przetwórstwa mięsnego w zachodnich Niemczech koronawirusem zaraziło się co najmniej 650 osób. Tysiące objęto kwarantanną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images, Jens Schlueter)
W rzeźni przeprowadza się testy na obecność koronawirusa (zdj. ilustracyjne).

Do masowych zarażeń pracowników doszło w zakładach mięsnych Toenneis w miejscowości Rheda-Wiedenbrueck w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. Praca w zakładzie została w środę (17.06.2020) wstrzymana na polecenie lokalnych władz.

Jak dotąd pobrano próbki do badań od 1050 osób. Znane są już wyniki 983 testów. 657 z nich wykazało obecność koronawirusa.

Kierownictwo firmy podejrzewa, że pojawienie się ogniska choroby może być efektem powrotu pracowników z urlopów w ich ojczystych krajach. Duża część załogi to obywatele Rumunii i Bułgarii, którzy wykorzystali długi weekend na wyjazdy do domów.

Zobacz też: Granice Polski znów otwarte. Niemcy się cieszą

Na szybkie rozprzestrzenianie się choroby mógł też wpłynąć system chłodniczy działający w zakładzie. Klimatyzowane pomieszczenia mogą przyspieszać roznoszenie się wirusa - powiedział przedstawiciel firmy Gereon Schulze Althoff.

- Możemy tylko przeprosić - ogłosiły władze zakładu zapewniając, że starały się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa. Ostatnie testy w zakładzie przeprowadzono trzy do czterech tygodni temu i dały wynik negatywny. Firma przyznała, że nie wiadomo, czy w zakładzie pojawiło się jedno czy więcej ognisk choroby.

W reakcji na najnowszą falę zarażeń władze powiatu Guetersloh, na terenie którego leży zakład, zdecydowały o zamknięciu szkół i przedszkoli, aby nie dopuścić do dalszego roznoszenia się wirusa. Zarządzono też kwarantannę dla 7 tysięcy osób, które miały kontakt z pracownikami rzeźni.

To nie pierwszy przypadek masowych zarażeń koronawirusem w zakładach mięsnych w zachodniej Europie. Pod koniec maja do podobnej sytuacji doszło w rzeźni w Holandii, gdzie zachorowało około 150 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
Deutsche Welle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2020

jaki cel tego działania?ciekawostka że akurat prześwietlane są zakłady mięsne...w innych krajach i w Polsce...przypadek? czy celowe działanie mające na celu doprowadzenie do … Czytaj całość

17-06-2020

WkurzonaLedwo sie skończył długi weekend i juz nagle sami chorzy, w expresowym czasie sie rozchorowali po dwóch dniach czy jendym od powrotu. Najlepiej teraz … Czytaj całość

17-06-2020

AlaJedno pytanie ale zasadnicze: czy przechodzą chorobę bezobjawowo?

Rozwiń komentarze (43)