Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe ognisko wirusa w Niemczech. Setki zarażonych w rzeźni

43
Podziel się

W zakładzie przetwórstwa mięsnego w zachodnich Niemczech koronawirusem zaraziło się co najmniej 650 osób. Tysiące objęto kwarantanną.

W rzeźni przeprowadza się testy na obecność koronawirusa (zdj. ilustracyjne).
W rzeźni przeprowadza się testy na obecność koronawirusa (zdj. ilustracyjne). (Getty Images, Jens Schlueter)
bErMipdx

Do masowych zarażeń pracowników doszło w zakładach mięsnych Toenneis w miejscowości Rheda-Wiedenbrueck w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. Praca w zakładzie została w środę (17.06.2020) wstrzymana na polecenie lokalnych władz.

Jak dotąd pobrano próbki do badań od 1050 osób. Znane są już wyniki 983 testów. 657 z nich wykazało obecność koronawirusa.

Kierownictwo firmy podejrzewa, że pojawienie się ogniska choroby może być efektem powrotu pracowników z urlopów w ich ojczystych krajach. Duża część załogi to obywatele Rumunii i Bułgarii, którzy wykorzystali długi weekend na wyjazdy do domów.

bErMipdz
Zobacz także: Zobacz też: Granice Polski znów otwarte. Niemcy się cieszą

Na szybkie rozprzestrzenianie się choroby mógł też wpłynąć system chłodniczy działający w zakładzie. Klimatyzowane pomieszczenia mogą przyspieszać roznoszenie się wirusa - powiedział przedstawiciel firmy Gereon Schulze Althoff.

- Możemy tylko przeprosić - ogłosiły władze zakładu zapewniając, że starały się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa. Ostatnie testy w zakładzie przeprowadzono trzy do czterech tygodni temu i dały wynik negatywny. Firma przyznała, że nie wiadomo, czy w zakładzie pojawiło się jedno czy więcej ognisk choroby.

bErMipdF

W reakcji na najnowszą falę zarażeń władze powiatu Guetersloh, na terenie którego leży zakład, zdecydowały o zamknięciu szkół i przedszkoli, aby nie dopuścić do dalszego roznoszenia się wirusa. Zarządzono też kwarantannę dla 7 tysięcy osób, które miały kontakt z pracownikami rzeźni.

To nie pierwszy przypadek masowych zarażeń koronawirusem w zakładach mięsnych w zachodniej Europie. Pod koniec maja do podobnej sytuacji doszło w rzeźni w Holandii, gdzie zachorowało około 150 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErMipea
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(43)
api
rok temu
A mają jakieś objawy chorobowe?
kromski
rok temu
Niech zatrudnią profesorów i doktorów którzy tak licznie przybyli kiedy Angela zawołała "Chodźcie do nas..".
Budzimy się!
rok temu
Wystarczy podnieść poziom witaminy D w badaniu z krwi do poziomu ok. 100ng/dl lub wyższego. Jest to naukowo potwierdzona najskuteczniejsza metoda podniesienia odporności w walce z patogenami, w tym wirusami, w tym wirusami wypuszczonymi celowo z laboratorium.
bErMipeb
bez zarazy
rok temu
Proszę mamy obraz ile parobków pracuje w Niemczech . Poprzywozili wirusa ze swojego kraju . NIEMCY ZARAZY NIE MAJA.
jarm
rok temu
Jaka bzdura!
...
Następna strona