Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

"Nowy Ład". PiS już myśli o wyborach

816
Podziel się:

"Nowy Ład" ma pokazać, że PiS spełnia wyborcze obietnice i został tak skrojony, by pomóc partii w wygraniu ewentualnych wcześniejszych wyborów - pisze "Rzeczpospolita". Szczegóły programu mamy poznać 20 marca.

"Nowy Ład". PiS już myśli o wyborach
"Nowy Ład". Jarosław Kaczyński szykuje się do wyborów. (EASTNEWS, JACEK DOMINSKI)

"Nowy Ład" to zbiór ustaw i programów, które mają pomóc podnieść polską gospodarkę po kryzysie wywołanym przez pandemię. Część planowanych programów to akcje krótko i średnioterminowe. Ale są też projekty obliczone na lata.

Szczegóły pozostają jednak tajemnicą. Jak pisze "Rzeczpospolita", prezes Jarosław Kaczyński osobiście miał przestrzegać polityków PiS przed konsekwencjami wycieków.

Jak dowiaduje się dziennik, kampania promocyjna wokół "Nowego Ładu" ma położyć nacisk na spełnianie obietnic wyborczych przez PiS. I tym samym pomóc partii w wygraniu nadchodzących wyborów.

Zobacz także: Rewolucja w podatkach. Rząd szykuje zmiany. Skorzystać mogą osoby na "minimalnej"

Teoretycznie kadencja obecnego parlamentu trwa do 2023 roku. Jednak sytuacja w koalicji rządzącej nie jest najlepsza. Sojusz PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia już kilka razy był na skraju rozpadu. Możliwe zatem, że proponowane w "Nowym Ładzie" ustawy są skrojone tak, by wybory zorganizować wcześniej.

– Jeśli okaże się wkrótce, że tych ustaw nie da się realizować, to być może PiS zdecyduje się na wybory jeszcze w tym roku, jesienią – mówi "Rzeczpospolitej" jeden z polityków koalicji rządzącej.

"Polski Nowy Ład" to nowy program Prawa i Sprawiedliwości, ma się poruszać w kilku obszarach, to: "Plan na zdrowie", "Uczciwa praca - godna płaca", "Dekada rozwoju", "Rodzina i dom w centrum życia", "Polska - nasza ziemia", "Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek", "Dobry klimat dla firm", "Czysta energia, czyste powietrze", "CyberPoland 2025" oraz "Złota jesień życia".

Uruchomiono też specjalną stronę internetową "Polskiego Nowego Ładu", póki co jest tam zegar, który odlicza czas do 20 marca. Mają się tam też pojawiać wszelkie informacje związane z programem.

"Polski Nowy Ład to nasz plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostaną przede wszystkim zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. To nasza odpowiedź na rzeczywistość postcovidową" - czytamy na stronie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(816)
asdf
3 lata temu
Co oni pyerdolą jaka rzeczywistość post covidowa. u mnie zmieniło się dosłownie nic na gorsze. Tylko wszystko na lepsze. Ale tak to jest jak się jest powiązanym z systemem. Ja jestem od systemu niezależny a dochód czerpie z internetu. W sumie to współczesny problem to znaleść kraj do życia gdzie ludzie nie srają ze strachu przed życiem.
myślisz
3 lata temu
Jestem pewny (mam swoich ludzi w wierchuszce PiS), że Pan Prezes zdecydował się nad przedterminowe wybory, by wyrugować Porozumienie i Solidarną Polske, oraz znalezc wytłumaczenie dla UE. Termin jeszcze w tym roku !@!!
Polak
3 lata temu
Jak dotychczas to PiSowskie obietnice mnie tylko zniechęcają do obietnic tej sekty!!!
Jaktomożliwe
3 lata temu
Można być jedynym właścicielem firmy - Mamy tu paradoks związany z odpowiedzialnością. Cywilnie odpowiada spółka, karnie Wojciech G. On od tych pieniędzy zasądzonych na spółkę nie ponosi odpowiedzialności jako osoba fizyczna. Tu w procesie karnym mogą być tylko drobne rekompensaty finansowe, które nie rekompensują niezapłaconych faktur – mówi Jerzy Żurawicki, prezes Sądu Okręgowego w Zamościu.
irek
3 lata temu
Kaczynski to jakiś prorok ? . przepowiada że Bóg przestanie przeprowadzać aborcje na dojrzałych ludziach ? . Bóg atakuje convidem ? . a co z czuciem ? . gdzie odpowiedzi ? . no ? .
...
Następna strona