Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy prezes Pekao. Oto jego zadania

Dynamika wzrostu większa niż średnia rynkowa, budowanie wartości spółki i stabilna polityka dywidendowa - to główne zadania, które przed Markiem Lusztynem, nowym prezesem Pekao stawia Polski Fundusz Rozwoju. To jeden z głównych akcjonariuszy banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W piątek Marek Lusztyn zastąpił na stanowisku prezesa banku Pekao Michała Krupińskiego (Fot: Tomasz Kawka/East News)

- Nie komentujemy zmian w zarządzie Pekao. To są kompetencje rady nadzorczej. Oczekujemy szybkiej transformacji technologicznej, dynamiki wzrostu powyżej średniej rynkowej, stabilnego budowania wartości banku w długim terminie oraz stabilnej polityki wypłat dywidend - powiedział PAP Biznes prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

To drugi największy akcjonariusz, który posiada 12,8 proc. akcji Pekao. Największym udziałowcem jest PZU, który ma w ręku 20 proc. aktywów spółki.

Z kolei Paweł Surówka, prezes PZU mówił Bloombergowi, że oczekuje od nowego prezesa kontynuacji strategii banku. I że Marek Lusztyn to najlepszy kandydat na to stanowisko.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Wraz z nim rezygnację złożyli wiceprezes Michał Lehmann i członek zarządu Piotr Wetmański. Podobnie jak ich szef, nie podali powodów odejścia. Do zarządu wszedł natomiast Michał Gadomski.

W poniedziałek notowania banku Pekao mocno spadały. Inwestorzy nie wierzyli w zapowiedzi akcjonariuszy o kontynuacji dotychczasowej polityki. W południe strata Pekao wynosiła blisko 3 proc. To zdecydowanie najgorsza spółka w indeksie WIG20.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pekao, marek lusztyn, bank pekao, bankowość, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

tylko pytamCzy to prawda że do tego banku wpłyneło 500 mln euro a darczyńca zmarł ,Czy 179 mln euro przelano na fundacje LK ?Czy to prawda o aferze którą ujawnił … Czytaj całość

02-12-2019

pytamMoże lepiej zabrać kasę z tego banku??? Jak myślicie??

10-12-2019

PilnyJak to jest ze 23 letni szczyl został dyrektorem w banku? A później to już z gorki. Szkolenia w USA o kawę za cYje poenoądze

Rozwiń komentarze (3)