Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Obowiązkowy spis pieców i kominków. Nie warto ukrywać kopciucha, ekspert tłumaczy

1 lipca rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), za którą odpowiedzialny jest Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB). Obowiązek spoczywa na każdym właścicielu lub zarządcy nieruchomości, a co, jeśli ktoś będzie ukrywał fakt, że ogrzewa kopciuchem? - Gdy mówimy o osobach najuboższych, konieczne jest włączenie ich w system prefinansowania, by nie musiały wykładać pieniędzy, żeby taki kocioł wymienić. Obecnie takiego systemu nie ma. 70-letnia emerytka o niskich dochodach, która ogrzewa kopciuchem i nie ma ani oszczędności, ani zdolności kredytowej, nigdy takiego kopciucha nie wymieni - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Siergiej, Polski Alarm Smogowy. - Brakuje kampanii informacyjnej, brakuje prostego komunikatu do obywatela: "musisz się spisać, ale dostaniesz wsparcie, jeśli musisz wymienić piec". To powinno być w jednym, jasnym pakiecie, by do obywatela dotarła informacja, że jest to dla niego korzystne - dodał.

KOMENTARZE
(101)
OkoBoże
3 lata temu
To nie "przysłowiowa Babcia daje na alkohol wnukowi miast wymienić piec" - ponieważ Babci wyżu demograficznego rząd nie wypłacił emerytury przez wiele miesięcy a Babcia należnej emerytury ni odsetek nie otrzymała.
Olo
3 lata temu
Dane o źródłach ogrzewania podawaliśmy w Narodowym Spisie w 2021. Czy administracja nie może się porozumieć sama ze sobą? Czy chodzi o tych, no jak im tam, nepotów?
Janek
3 lata temu
Palę antracytem w rzekomym kopciuchu od wielu lat. Komin jak nowy, jak palę to sąsiad pyta czy mam na gaz. Drugi sąsiad ma na pelet. jak rusza to jak z lokomotywy. Bzdury powielane przez mieszczuchów mieszkających w blokach.
wert
3 lata temu
problermem nie jest wymiana kotla , tylko ceny gazu i ceny energi elektrycznej..Njlepiej zniesc podatek akcyzowy na gazi energie elektryczna as rzd powinien szukac tanszych dostwcow gazu i energi elektrycznej..Polskie wladze moga nie lubic prezydenta rosji bo jest 100 krotnie od kazdego poltyka polski lepszy , ale jezeli jest gaz rosyjski tanszy , to go bierzmy od rosjan, a nie tylko wyzwiska szkalowanie rosjan i ich prezydenta
Truty
3 lata temu
Właścicielom kopciuchów opłata karna 200 zł miesięcznie i szybko znajdą pieniądze na wymianę. Opisywana babcia niech nie daje wnuczkom na wódkę pół emerytury to będzie miała na piec gazowy.
...
Następna strona