Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Okno na zakup mieszkania. Ekspert: potrwa około 2 lat, potem ceny znów odbiją

- Cykle koniunkturalne na rynku mieszkań działają tak, że najpierw mamy szczyt hossy, a potem załamanie i wstrzymanie inwestycji oraz brak popytu. W dłuższej perspektywie, zwłaszcza w Polsce, gdzie od dawna brakuje mieszkań, możemy spodziewać się, że ceny wrócą do trendu wzrostowego - powiedział w programie "Newsroom" Tomasz Narkun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. – Ten trend spadkowy, moim zdaniem, potrwa około 2 lata. I po tym czasie ceny mogą zacząć odbijać. Uważam, że ta zima może wiele zmienić. Stare, niedocieplone bloki, które ciężko ogrzać, mogą przestać cieszyć się zainteresowaniem na rynku wtórnym. Ludzie zrozumieją, że koszty eksploatacji nieruchomości są bardzo ważne. Zainteresowanie nowymi mieszkaniami może wzrosnąć, bo zmieni się świadomość Polaków.

0
0
24
Podziel się
Komentarze (24)
zobacz więcej komentarzy (24)
KOMENTARZE
(24)
Qeurro
miesiąc temu
Rozwinie się rynek najmu tylko w byłych demoludach ma miejsce patologia.W Szwajcari Niemczech Danii większość ludzi wynajmuje tylko 36 proc w wyż wymienionych krajach jest właścicielami tylko tam nie okradają depozytów przez inflacje
$$$
2 miesiące temu
Za dużo zarabiają pośrednicy.
........
2 miesiące temu
Ekspert powiedział.
😀 pl
2 miesiące temu
Możecie pomarzyć że mieszkania stanieja:) wszystko drożeje a mieszkanie będą taniec?:) Właśnie wystawiłem mieszkanie na sprzedaż o ceny nie opuszczę bo chętnych na wynajem jest bardzo dużo:) Czekajcie może będą za darmo:)
Bartek
2 miesiące temu
Ci co chcieli i mieli za co już się obkupili . Fundusze inwestycyjne już też hamują , żeby nie przestrzelić . Tylko deweloperom jeszcze czerwona żarówka się nie zapaliła i szarżują w amoku .
...
Następna strona