Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olej na czele listy liderów podwyżek. Ale jest zaskoczenie. "Masło coraz częściej w granicach 5-6 zł"

- Bardzo drożeją oleje i mąki. To są kategorie wojenne związane z tym, co dzieje się w Ukrainie. Dużym jednak zaskoczeniem jest spadek cen produktów mlecznych - przyznał w programie "Newsroom" WP dr Jakub Olipra, starszy ekonomista Banku Credit Agricole. - Spadają ceny mleka w skupie. To jest związane z podażą mleka, która bardzo rośnie i z jednoczesnym osłabieniem popytu na produkty mleczne. Już coraz częściej widzimy ceny masła w okolicach 5-6 zł, zamiast 7-8 zł. Pozytywnym rekordzistą jest polski eksport. Sprzyjał tu Polsce kurs złotego. Wartość eksportu wyniesie rekordowe 48 mld euro, to wzrost o ponad 30 proc. w stosunku rok do roku. W tym roku nie spodziewamy się spadku. Ceny surowców rolnych spadają, ale to jest jeden z elementów żywności przetworzonej, którą spożywamy. Trzeba tu uwzględnić wiele etapów pośrednich: koszty pracy, transportu, chłodzenia. Zanim te produkty trafią na półkę, wiele rąk je przetwarza i oczekuje za to zapłaty. Zatem trudno...

rozwiń
0
0
104
Podziel się
Komentarze (104)
zobacz więcej komentarzy (104)
KOMENTARZE
(104)
Emeryt
miesiąc temu
Nie długo będziemy świecić świeczkami,jednym słowem bieda z nędzą,tego ludzie nie zniosą,co się dzieje,obiecanki to już były,a teraz się oskubuje ludzi biednych do reszty.
MŁYNEK
2 miesiące temu
Proponuje sprowadzić mąkę TECHNICZNĄ z ...... wiadomo i będzie taniej .
Stach
2 miesiące temu
Bo to nie jest masło ,generalnie jakość produktów spożywczych jest fatalna w Polsce ,przekroczone normy konserwantów i sztucznych barwników,nikt tego nie bada ,bo nie ma na to pieniędzy.
Będzie taniej...
2 miesiące temu
Ceny same spadną ludzi na coraz mniej stać,mniejszy popyt niższa cena.Coraz mniej ofert pracy a to dopiero początek.
verver
2 miesiące temu
przestałem jeśc masło. Niech sobie sami jedzą.
...
Następna strona