Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Redakcja money.pl
|
aktualizacja

Ostre hamowanie gospodarki. Sawicki: pieniądze z KPO są niezbędne

Polska nadal czeka na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. - Przypomnę, że to nie kto inny, tylko premier Mateusz Morawiecki mówił, że te pieniądze są niezbędne polskiej gospodarce. Ekonomiści wyliczali, że tylko KPO, te 58 mld zł - choć premier nie miał pomysłu jak je wykorzystać i złożył wniosek tylko na 36 mld zł - mogą podnieść polski PKB co najmniej o 1 proc. Ten spadek byłby zdecydowanie niższy, niż go dziś notujemy. Te pieniądze mogły pracować dla polskiej gospodarki już od października ubiegłego roku - powiedział Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister rolnictwa i rozwoju wsi.
18
Podziel się:
KOMENTARZE
(18)
Andy
2 lata temu
Może tak spytać się Gierka jak te kredyty brał, a że potem wszystko walnęło, to już nie jego bolała głowa...
antyKPO
2 lata temu
Branie tych kredytów to przyszła finansowa śmierć. Miliardy z KPO poprawią na kilka lat samopoczucie tak jak kupno ferrari przez biednego człowieka na kredyt. Potem właściciel ferrari bankrutuje, zabierają mu ferrari i zostają mu długi. Tak samo będzie z Polską. Bez KPO Polska już ma długi trudne do udźwignięcia. Zamiast brać KPO lepiej przestać rozdawać pieniądze Ukraińcom i Ukrainie.
Pepe
2 lata temu
To ile tych kredytów mamy wziąć w KPO na pokolenia i kto będzie zarządzał ich spłatą trzymając nas krótko na smyczy? Co tak cicho w mediach.
mafia_precz
2 lata temu
skoro pis OKRADŁ POLSKE z KPO jest grupa przestepcza kierowana przez morawieckiego i karła a skoro tak jest to powinni zostac aresztowani natychmiast !!!! a rzad do dymisji !!!
Maik
2 lata temu
NAJLEPSZY RZAD I PARTIA PIS...GDZIE TYLKO MOGA DAJA LUDZIOM,A NIE OKRADAJA POLAKOW JAK PO-PRZEDNIE RZĄDY...A KPO??NIE PLACIĆ ODSETEK ZA POŻYCZKI UNIJNE A WZIAC NISKOOPROCENTOWANE POZYCZKI Z USA ORAZ KASE Z NBP ....MY JUŻ DZIEKUJEMY ZA POZYCZKI OD POLITYCZNYCH SPRZYMIERZENCOW OPOZYCJI...ZRESZTA KPO POZYCZKI??JAKIE TO PRAWO ABY PLACIC ODSETKI RATY NIE MAJAC POŻYCZKOWEJ KASY??