Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Panek CarSharing udostępnia samochody za darmo

10
Podziel się:

W związku z sytuacją spowodowaną przez koronawirusa, największy Polski operator CarSharingu udostępnia samochody w całej Polsce za darmo. Każda osoba, która może i chce pomóc innym dostanie do 70 zł na dobę do wykorzystania na przejazdy. Wystarczy, że nakręci film dokumentujący swoje działania i umieści go w sieci.

Samochodem używanym w systemie car sharingu będzie można wyjechać poza Warszawę
Samochodem używanym w systemie car sharingu będzie można wyjechać poza Warszawę (Materiały prasowe)

Informacja prasowa Panek CarSharing

- Wiemy jak wiele osób nie może teraz wyjść z domu, mogą to być osoby starsze, chore lub objęte kwarantanną. Mamy pełną świadomość, że są one uzależnione od innych. To, co możemy zrobić to pomóc tym, którzy już zdecydowali się wyjść z domu po to by pomagać. Udostępniamy więc samochody i dołączamy do już istniejących akcji - informuje Katarzyna Panek, Rzecznik spółki PANEK S.A.
Do akcji społecznej #HELPsharing, którą zapoczątkował PANEK dołączyła już firma itFocus, której aplikacja IHELPYOU komunikuje osoby pomagające z tymi, które pomocy potrzebują. W ciągu trzech pierwszych dni działania systemu dołączyło do niego kilka tysięcy osób.

- IHELPYOU pomaga pomagać w sprawach dnia codziennego - jak np. zakupy. Wolontariusze, czy jak wolimy ich nazywać Superbohaterki i Superbohaterowie - pomagają w tych sprawach przede wszystkim osobom starszym i tym na kwarantannie domowej. Bardzo cieszymy się, że wspólnie z PANEK uda się ułatwić pracę Wolontariuszy w całej Polsce. Dzięki możliwości wypożyczenia samochodu będzie można bezpieczniej i skuteczniej dotrzeć do tych, którzy tej pomocy potrzebują. To duży krok w kierunku samopomocy. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom oraz firmie PANEK za tę wspaniałą akcję. – powiedział Jakub Król, CEO IT Focus.

-Bardzo chętnie przyłączamy się do różnych akcji pomocowych, chcemy aby ufundowane przez nas przejazdy trafiły do odpowiednich osób. – dodaje Katarzyna Panek.

Operator CarShairngu PANEK przykłada ogromną wagę do dezynfekcji swoich samochodów, wierzy, że są bezpieczniejsze niż transport zbiorowy.Samochody PANEK od kilku dni dostępne są już w 21 miastach i kilkudziesięciu strefach podmiejskich. Są stale dezynfekowane i monitorowane w celu zminimalizowania szansy zakażenia. Autami PANEK można przemieszczać się po całym kraju, często wynajmowane są przez osoby korzystające z opcji powrotu do Polski czyli popularnego:#LotDoDomu. Są często jedyna opcja powrotu do swojego miasta bez narażania się podczas podróży transportem zbiorowym. Po każdym wynajmie realizowanym z Lotniska Okęcie samochód jest wyłączony z wynajmu i dezynfekowany.

- Tak jak nie chcemy aby nasi pracownicy jeździli obecnie komunikacją miejską, tak i wolontariuszom odradzamy taką formę transportu. Głęboko wierzę w to, że nasza działalność pomoże w szybszym i bezpieczniejszym transporcie.– dodaje Katarzyna Panek

PANEK CarShairng w swojej akcji apeluje o uczciwość osób, które korzystają z samochodów za darmo. Wszystkie umieszczone w sieci filmy są weryfikowane pod kątem ich prawdziwości tak, aby środki były przeznaczane dla tych, którzy faktycznie pomagają. Na stronie akcji wyczytać można także, że firma PANEK nie rekomenduje wychodzenia z domu jeśli jest to niebezpieczne dla pomagającego lub jego otoczenia.

Informacja prasowa Panek CarSharing

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Marcus
4 lata temu
Panek sprzedaje pesele klientów potem zmusza do wykupienia ochrony pesela
Citam
4 lata temu
Firma bardzo nieuczciwa. Fajnie jest być dobrym za kradzione pieniądze od klientów. yc
Panek
4 lata temu
Udostępnia za darmo również dane swoich klientów. Co to ma być....co to za firma...!!!!
Były klient
4 lata temu
Filmik? Tylko patrzeć aż ten filmik znajdzie się w sieci wraz z 20 000 danych, które wyciekły wczoraj. Będąc do dziś klientem tej firmy zostałem narażony na poważne konsekwencje. Nigdy więcej tej firmy.
Pete
4 lata temu
Ludziom nie dogoszisz Nikt nie zmusza was do jazdy tymi samochodami. Nie ma takiego obowiązku. A gdyby nawet Panek robił sobie z tego reklamę? Co w tym złego. Widzicie tylko tę ewentualną reklamę, ale nie widzicie, że faktycznie dają za darmo samochód. Jeśli uważacie, że to źle reklamować się przy tym, to dajcie swoje samochody za darmo. Wtedy Panek nie będzie musiał się reklamować.