Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd bierze się za patodeweloperkę. - Pracujemy nad nowym rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych. Ono może niewiele mówi, ale to właśnie obchodzenie przepisów z tego rozporządzenia jest tym, co nazywamy patodeweloperką - powiedziała w programie "Newsroom WP" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju. - Trzeba brać jeszcze jedną rzecz pod uwagę. Jest bardzo mało gruntów inwestycyjnych, są one drogie. To też powoduje, że deweloper, chcąc realizować inwestycję, w ten sposób konstruuje intensywność zabudowy, żeby była ona jak najbardziej ekonomiczna, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał danego gruntu. Chcemy wprowadzić pewne ograniczenia i zasady. W tej przestrzeni mają funkcjonować ludzie, a ludzie potrzebują godnych warunków do życia - dodała.

nieruchomości
budownictwo
56
Podziel się:
KOMENTARZE
(56)
Piotr
3 lata temu
Przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna małych mieszkan. Ja nie widzę problemu jak ktoś chce to niech mieszka nawet na 10 m2. Sam mam kawalerkę 20 m2 i sobie chwalę. Niski czynsz niskie koszty ogrzewania i co najważniejsze kupiona bez kredytu. Póki jestem kawalerem nie zamierzam kupować większego mieszkania.
gosć
3 lata temu
Jak mało terenów ,niech Żydzi sprzedadzą swoje nie swoje , tereny, a tak stoi to wszystko zarośnięte i nikt z tego nie może korzystać .
Lili
3 lata temu
Budujcie ile wlezie i jak wlezie. Przyłożymy potem podatek od deszczu a potem katastralny.
Hgdd
3 lata temu
Nie było by tego gdyby było więcej gruntów na sprzedaż w dużych miastach! Tereny miejskie to większości nie uregulowana własność, to największy problem Polski! Tym się zajmujcie! Ceny gruntów są za wysokie, żadne przepisy nie zmienią tego!!!!!!!!! Taka ingerencja podniesie tylko ceny mieszkań. Rząd powinien robić wszystko by taniały, a nie drożały!
Pato Wroc
3 lata temu
Pato "Nowa Różanka " Rossrio, itp . Osiedla z betonem zamiast trawy obrosły starą Różankę. Obecnie jak jest pogoda to na naszych placach i parku oraz boiskach nie idzie przejść bo ci zrobieni w wałek z Rozarium itp. nie mają gdzie wyjść z dziećmi. Maja pseudo place dla dwóch niemowlaków i sam dosłownie beton. Zero trawnika, czy drzew. Skończyć z tymi oszustwami. Na folderach się chwalą, że dużo terenów zielonych i płace zabaw. Tylko, że to cudze!
...
Następna strona