Trwa ładowanie...
bEsxQOjV
Notowania
Przejdź na

Patodeweloperka. Minister reaguje: Tam żyją ludzie, zmienimy przepisy

Rząd bierze się za patodeweloperkę. - Pracujemy nad nowym rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych. Ono może niewiele mówi, ale to właśnie obchodzenie przepisów z tego rozporządzenia jest tym, co nazywamy patodeweloperką - powiedziała w programie "Newsroom WP" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju. - Trzeba brać jeszcze jedną rzecz pod uwagę. Jest bardzo mało gruntów inwestycyjnych, są one drogie. To też powoduje, że deweloper, chcąc realizować inwestycję, w ten sposób konstruuje intensywność zabudowy, żeby była ona jak najbardziej ekonomiczna, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał danego gruntu. Chcemy wprowadzić pewne ograniczenia i zasady. W tej przestrzeni mają funkcjonować ludzie, a ludzie potrzebują godnych warunków do życia - dodała.

21-07-2021
0
0
54
Podziel się
Komentarze (54)
zobacz więcej komentarzy (54)
bEsxQOkh
KOMENTARZE
(54)
Lili
18 godz. temu
Budujcie ile wlezie i jak wlezie. Przyłożymy potem podatek od deszczu a potem katastralny.
Hgdd
3 dni temu
Nie było by tego gdyby było więcej gruntów na sprzedaż w dużych miastach! Tereny miejskie to większości nie uregulowana własność, to największy problem Polski! Tym się zajmujcie! Ceny gruntów są za wysokie, żadne przepisy nie zmienią tego!!!!!!!!! Taka ingerencja podniesie tylko ceny mieszkań. Rząd powinien robić wszystko by taniały, a nie drożały!
Pato Wroc
3 dni temu
Pato "Nowa Różanka " Rossrio, itp . Osiedla z betonem zamiast trawy obrosły starą Różankę. Obecnie jak jest pogoda to na naszych placach i parku oraz boiskach nie idzie przejść bo ci zrobieni w wałek z Rozarium itp. nie mają gdzie wyjść z dziećmi. Maja pseudo place dla dwóch niemowlaków i sam dosłownie beton. Zero trawnika, czy drzew. Skończyć z tymi oszustwami. Na folderach się chwalą, że dużo terenów zielonych i płace zabaw. Tylko, że to cudze!
bEsxQOkz
gość
6 dni temu
a bozia to co? juz nie ma kasy to klechom"biedni nie są
inwestor
2 tyg. temu
co ta małpiatka opowiada, ludzie chcą to kupować to niech budują
...
Następna strona