Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
OPM
|

Pepsi otwiera zakład w Polsce. Na miejscu premier Morawiecki: Cieszę się, że mamy zaufanie inwestorów

116
Podziel się:

W miejscowości Święte (woj. dolnośląskie) odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu PepsiCo. Na miejscu pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Dla niego to potwierdzenie zaufania amerykańskich inwestorów do inwestowania w Polsce.

Pepsi otwiera zakład w Polsce. Na miejscu premier Morawiecki: Cieszę się, że mamy zaufanie inwestorów
PepsiCo otwiera zakład w Polsce. Premier Morawiecki uczestniczył we wmurowaniu kamienia węgielnego (KPRM)
bELvnaHp

- Polska jest w czołówce rankingów, które interesują inwestorów. Nasi wieloletni inwestorzy amerykańscy zdecydowali się na tę największą w Europie inwestycję PepsiCo. Wielką zaletą Polski jako miejsca na inwestycje są znakomici pracownicy - powiedział premier Mateusz Morawiecki po wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę zakładu PepsiCo w miejscowości Święte, blisko Środy Śląskiej.

Zdaniem premiera "to coś bardzo ważnego, że przyjazne dla środowiska, wielkie inwestycje są lokowane w Polsce". Podkreślił, że to także korzyść dla lokalnych rolników, bo będą mogli sprzedawać swoje produkty do tego właśnie zakładu.

bELvnaHr
Cieszę się, że mamy zaufanie amerykańskich inwestorów. Od lat obserwujemy inwestycje zagraniczne w Polsce i tworzymy najlepszy możliwy klimat do inwestowania w ramach Polskiego Ładu - zarówno dla krajowych inwestorów jak i zagranicznych - powiedział podczas wystąpienia premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz także: Waloryzacja emerytur. 2022 rok ma być rekordowy. Ekspert: Może być więcej niż zapowiada rząd

- Rozmawiałem z prezesem PepsiCo o tej wielkiej inwestycji. Cieszę się, że zaufanie zostało odwzajemnione. To największa tego typu inwestycja w Polsce i w ogóle w Europie w ciągu ostatnich 30 lat - powiedział premier Morawiecki.

bELvnaHx

- Ta inwestycja ma w sobie coś szczególnego. To jest ta energooszczędność, ta przyjazność dla środowiska, ta innowacyjność. Bardzo tego gratuluję całemu zespołowi PepsiCo Poland - dodał.

Fabryka ma powstać na 30 hektarowej działce w podstrefie LSSE S.A. Komorniki-Święte. Prace mają zakończyć się 31 grudnia 2022 roku. Ma tam powstać zakład produkujący chipsy Frito Lay (należący do PepsiCo). Fabrykę wybuduje polski Budimex, który podpisał już umowę z amerykańskim gigantem.

- Pepsi miało takie znane hasło: "Bądź sobą, wybierz Pepsi". Chciałbym je sparafrazować i wykorzystać z apelem do wszystkich inwestorów: Inwestuj z głową, wybierz Polskę. Najlepsze miejsce do inwestowania na całym świecie - podsumował Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELvnaHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(116)
J-230
2 miesiące temu
... skad maja wode? ... i za ile? ... i kto za to zaplaci?
Kruk
2 miesiące temu
Kolejna fabryka dla taniej siły roboczej. A polskie JDG dociskają wyższymi podatkami żeby korporacje przejęły rynek. Brawo Premierze :(((
Xcdf
2 miesiące temu
Otwarcie fabryki planowali pewnie 2 lata wcześniej ale premier i tak tego nie zrozumie... Bo jest hak Chuck Norris...
bELvnaHT
Morawiecki Ja...
2 miesiące temu
Łał wyprodukują w polsce fabrykę trucizny niszczącą zdrowie ludziii!!! MoRaWiEcKi do dymisji - co inego gdyby wybudowano prdukcje wysokiej klasy technologi a nie będziem frytki smażyć co z tym typem jest nie tak
liukka
2 miesiące temu
No i kolejny wielki gigant amerykański rozpycha się w Polsce. Za czasów PiSu amerykański kapitał ma najlepsze ku temu warunki i przez to niszczy drobną polską przedsiębiorczość. Podatki jak zawsze będą uciekać do Ameryki, Mateuszek wie o czyje ma dbać interesy.
...
Następna strona