Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Pieniądze dla medyków. FPP apeluje też o dodatki dla salowych i sanitariuszy

17
Podziel się:

Różnicowanie pod względem dodatków do wynagrodzeń osób, które pracują razem w tych samych warunkach, jest silnie demotywujące - uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich. Chce, by dodatki dla osób opiekujących się pacjentami covidowymi objęły także salowe, sanitariuszy, pracowników technicznych, laboratoryjnych. Jak argumentuje, bez pracy tych osób szpital nie jest w stanie funkcjonować.

Pieniądze dla medyków. FPP apeluje też o dodatki dla salowych i sanitariuszy
Federacja Przedsiębiorców Polskich wzywa do równego, sprawiedliwego, traktowania WSZYSTKICH osób bezpośrednio opiekujących się w szpitalach pacjentami z COVID-19 – niezależnie od przynależności do grupy zawodowej, miejsca pracy, sposobu zatrudnienia i pracodawcy. (PAP, PAP)
bEEpdBDp

- Wzywamy rząd do uwzględnienia w przyznawanych dodatkach do wynagrodzeń wszystkich osób, które spełniają łącznie dwa kryteria: bezpośredniego kontaktu z chorymi na COVID-19 w procesie diagnostyki i leczenia oraz podwyższonego narażenia na zakażenie się w związku z wykonywaniem ww. zadań w ramach bezpośredniego kontaktu - apeluje Federacja Przedsiębiorców Polskich w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem FPP konieczne jest wsparcie pracy wszystkich osób bezpośrednio opiekujących się w szpitalach pacjentami chorymi na COVID-19, a w ten sposób można zrekompensować ich nadzwyczajny wysiłek i stres. "Dzięki wprowadzonej zmianie okażemy szacunek, ponieważ dla ratowania innych bardzo często osoby te ograniczają życie rodzinne i ponoszą we własnym zakresie dodatkowe koszty" - czytamy w liście.

Zobacz także: Obejrzyj także: Dodatki dla medyków. "To będzie potworna niesprawiedliwość"
bEEpdBDr

Federacja uważa, że ograniczenie dodatków jedynie do części osób opiekujących się pacjentami, jest niesprawiedliwe.

"W procesie leczenia osób, co do których istnieje podejrzenie zarażenia wirusem, zaangażowani są lekarze, pielęgniarki, laboranci, sanitariusze i salowe, osoby transportujące chorych. Wszyscy oni tworzą jeden zespół ratujący zdrowie i życie pacjentów oddziałów zakaźnych, a ich działania są ściśle ze sobą powiązane w procesie leczenia. Brak którejkolwiek z tych osób w szpitalu natychmiast skutkuje dezorganizacją procesu leczniczego i jest realnym zagrożeniem dla funkcjonowania całego systemu ochrony zdrowia" - podkreśla Federacja w liście do premiera.

bEEpdBDx

W środę przewodnicząca senackiej komisji zdrowia Beata-Małecka Libera zaapelowała o publikację ustawy covidowej, która przewiduje dodatki finansowe dla wszystkich zawodów medycznych. - Apelujemy, żeby ta ustawa była opublikowana i żeby te dodatki dla wszystkich zawodów medycznych, w tym dla diagnostów laboratoryjnych wróciły w tej formie, w której brzmiały - podkreśliła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEpdBDS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Ela
3 miesiące temu
Ja jestem sanitariuszem w szpitalu od 1 maja i też wychodziłam na oddział w kombinezonie robiłam wszystko to co opiekunka medyczna nigdy nie miałam zapłaconego dodatku covidowego obiecali mi ze dostanę tę 5000 tyś z NFZ teraz jednak okazało się ze nie dostanę bo za krótko pracowałam oszukali mnie i wykorzystali jest mi przykro z tego powodu bo też narazalam się .Mogli od razu powiedzieć ze nie dostanę tych pieniędzy to w życiu nie weszła bym na oddział
Sanitariusz
10 miesięcy temu
Bardzo wątpię, że salowe cokolwiek dostaną .Pracujemy z pielegniarkami i lekarzami na tym samym odddziale covid ,pomagamy przy toaletach ,jezdzimy na badania,stykamy się z różnego rodzaju wydzielinami pacjentów,sprzątamy odziez po kontakcie covid i cały oddzial. Wedlug ministra lekarze i pielęgniarki są narażeni a sanitariusz nie bo nie jest zawodem medycznym. Żal, gardlo sie sciska z tej niesprawiedliwosci. I prosze mi nie mowic ,ze glosowalam na PIS to teraz mam -nigdy nie glosowalam Żaden rząd nas nigdy nie brał pod uwagę, jesteśmy po prostu,,odpadem" który otrzyma najnizsza krajowa i jeszcze jeśli można nam coś zabrać to zabiorą. Taka jest prawda😥
Dasza
10 miesięcy temu
A co z personelem który pracuje przy pacjentach na innych oddziałach które przeżywają zwiększona liczbę pocjentow skoro większość szpitali przekształcono w covidowe którzy operują pacjentów na szybko skoro jest tego potrzeba a pacjent nie posiada wyników w każdym szpitalu są pacjenci dodatni każdy oddział posiada izalatki i personel musi zająć się takim pacjentem niejednokrotnie nie posiadając pełnego zabezpieczenia jak szpitale covidowe
bEEpdBDT
vxbjd
10 miesięcy temu
wszystkim należy sie dodatek za prace w czasie pandemi a co tam . Przeciez to idzie z podatkow ludzi pracujacych . W sklepie tez ludzie sie narazają , w autibusie ,tramwaju . W czasie dojazdu do pracy ..
Mama
10 miesięcy temu
Bez działu technicznego nie ma szpitali jak podłączyć respirator bez prądu tym ludziom co chodzą po każdym oddziale należy się godna płaca o nich niech rząd też pomyśli