Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce zajrzeć Polakom pod kołdrę? Projekt budzi kontrowersje. "Nowe stołki"

Jednym głosem w Sejmie przegłosowano projekt ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii, na który rząd PiS przeznaczy 30 mln zł. Ma on służyć sprawdzeniu, dlaczego Polacy nie chcą mieć dzieci. - Tutaj widać było błędy po stronie opozycji. Była szansa na odrzucenie tego tworu, kolejnego tworu, który chyba jest tylko przygotowany po to, by wydać te 30 milionów złotych, by powstały nowe stołki dla osób, które będą mówiły, że coś robią - powiedział w "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - Przypomnę, obecnie trwają konsultacje Strategii Demograficznej 2040, pod koniec roku mieliśmy poznać szczegóły, w przyszłym roku miała wejść w życie, natomiast nic nie ma. A faktycznych działań, które mogą pomóc poprawić demografię w Polsce, nie widać - dodał.

770 reakcji
96
453
221
Podziel się
Komentarze (221)
zobacz więcej komentarzy (221)
KOMENTARZE
(221)
Jar
rok temu
Znam takiego ktory ma 6 dzieci i teraz siedzi w więzieniu, bo nie stac Go na alimenty. To przepraszam bardzo, jak ma byc wiecej dzieci skoro kazdego ojca moze to spotkac??? Nie wyplaci sie nigdy, bo w więzieniu nie ma pracy a dlug rośnie.
odpowiadam
rok temu
Bo jest obowiązek zus
Dariusz
rok temu
Dajecie preparat depopulacyjny ludziom co robicie
Pit
rok temu
przestańcie z tą demografią, wszystkiego brakuje zasoby na świecie się kończą a Wy na siłę chcecie, żeby było nas jak najwięcej - opamiętajcie się i nauczcie się rządzić z tych podatków, które ludzie płacą a nie wciąż mało i mało i oby więcej podatników było
ola
rok temu
Kolejne ciepłe posadki.
...
Następna strona