Notowania

Poczta Polska i Żabka wspólnie idą po rekord

Coraz więcej osób w Żabkach odbiera paczki nadawane przez Pocztę Polską. Obie spółki wspólnie biją kolejne rekordy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nadana przez Pocztę Polską, odebrana w Żabce. Tak Polacy odbierają paczki

Żabka i Poczta Polska idą wspólnie na kolejny rekord odebranych paczek - podają wiadomoscihandlowe.pl. W rozmowie z portalem Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej, powiedział, że spółka liczy na dalsze wzrosty w 2020 r.

Jeszcze wiosną ubiegłego roku obie firmy zapowiadały, że w 2019 r. przekroczą granicę 6 mln przesyłek Poczty odebranych w Żabkach. - Mogę z radością powiedzieć, że udało się. W sumie w sklepach Żabki odebrano ponad 6,5 mln przesyłek dostarczonych za naszym pośrednictwem. Wzrost był imponujący, ale dopiero w ubiegłym roku zakończyliśmy proces udostępnienia usługi Odbiór w Punkcie w całej sieci Żabka - powiedział Kurdziel.

Sklepy sieci handlowej oczywiście to nadal dodatek, najwięcej paczek przechodzi przez placówki Poczty Polskiej. Co oczywiście wynika z tego, że Żabki są mniejsze, a właściwie - ze względu na to, że są sklepami - mają po prostu mniej miejsca na przechowywanie przesyłek. Jednak brak miejsca nie jest wielkim problemem, większość przesyłek dostarczanych do Żabek jest odbierana przez klientów w tym samym dniu.

W 2020 r. Żabka planuje otwarcie kolejnych kilkuset sklepów, co daje szansę na dalszy mocny wzrost. Grzegorz Kurdziel mówi o ambitnych planach Poczty Polskiej, która chce w tym roku odnotować wzrost liczby odbiorów paczek w sklepach tej sieci na poziomie co najmniej 50 proc. w stosunku do 2019 r.

Obejrzyj: Problemy ajentów Żabki. Ministerstwo Sprawiedliwości już wie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przesyłki, paczki, poczta polska, żabka, placówka pocztowa, handel, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2020

DzikiI dobrze niech jeszcze ceny obniżą, bo przesadzili z podwyzkami za wysyłanie paczek.

26-02-2020

Twój nickOjciec inwestor tworzy kartel

26-02-2020

GoscStoppoint

Rozwiń komentarze (3)