Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta Polska w ogonie Europy, jeżeli chodzi o dostarczanie przesyłek na czas

Średnia terminowość przesyłek dostarczanych na następny dzień roboczy w 2019 roku w Europie wynosiła 93 proc. Nijak się to ma do Poczty Polskiej, której wynik to 70 proc. - wynika z danych, do których dotarła "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(NurPhoto via Getty Images)
Poczta Polska jest w ogonie Europy, jeżeli chodzi o przesyłki dostarczane na następny dzień roboczy.

Z informacji, które podaje "Rz", wynika, że wynik państwowego operatora pocztowego jest trzecim najgorszym w Europie. Gorzej z przesyłkami D+1 (dostarczanych na następny dzień roboczy po dniu nadania) sobie radzą wyłącznie operatorzy w Bułgarii i Hiszpanii.

Gazeta pisze również o tym, że Poczta Polska od kilku lat notuje "konsekwentny zjazd jakości". Jeszcze w 2012 roku na czas docierało 68,5 proc. przesyłek D+1. Natomiast w 2018 roku - tylko 57,1 proc.

PP nie może się również pochwalić wysokimi słupkami w przypadku badań satysfakcji klientów oraz efektywności pracy. Także i w tych przypadkach wypada poniżej europejskiej średniej.

Zobacz też: Dziurka w masce, picie przez słomkę? Szef Green Cafe Nero tłumaczy, czemu nie otworzy kawiarń

"Rz" pisze również o tym, że współczynnik określający liczbę przesyłek przypadających na listonosza w przypadku państwowego operatora jest poniżej standardów państw europejskich. I podkreśla, że to zła wiadomość dla organizacji zbliżających się wyborów korespondencyjnych.

Wybory prezydenckie 2020. Jakie kary grożą Poczcie Polskiej za niedostosowanie się do obowiązku posiadania skrzynki pocztowej przez każdy lokal mieszkalny?
Wybory prezydenckie 2020. Obowiązek posiadania skrzynki pocztowej. "Nie ma jej w żadnym z lokali mieszkalnych Poczty Polskiej"

Na co dzień PP posiada łącznie ok. 30 tys. listonoszy i kurierów. Jak wskazuje gazeta, taka liczba pozwala liczyć na to, że operator poradzi sobie z zadaniem dostarczenia ponad 30 mln pakietów wyborczych do wszystkich głosujących Polaków.

W praktyce jednak sporo pracowników jest na zwolnieniach oraz na urlopach. Według danych "Rz" Poczta Polska może skorzystać obecnie z ok. 15 tys. listonoszy.

Wybory prezydenckie 2020. Ujawniamy kulisy zamieszania wokół wydruku pakietów wyborczych w Piotrkowie Trybunalskim.
Wybory prezydenckie 2020. Związkowiec: "Firma kompletująca pakiety wyborcze zaniedbała przypadek zakażonego koronawirusem pracownika"

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek w rozmowie z gazetą jednak uspokaja i tłumaczy, że pakiety wyborcze nie mają określonego terminu doręczenia "do jakiegoś dnia po dniu nadania", ale muszą trafić do wyborców "w określonym przedziale czasu".

Poczta Polska postanowiła przedstawić swoim pracownikom instrukcje dotyczące kontaktów z mediami.
Wybory prezydenckie 2020. Atmosfera oblężonej twierdzy w Poczcie Polskiej. Firma apeluje do pracowników o "autocenzurę"

O atmosferze wewnątrz Poczty Polskiej i przygotowaniach do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych przez operatora pocztowego od kilkunastu dni informuje redaktor money.pl Jakub Stasiak. Dotarł on m.in. do pisma, w którym zarząd PP prosi pracowników o to, by nie ujawniali informacji wewnętrznych podmiotom niezwiązanym z Pocztą.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-05-2020

KoagnI już atak na pocztę bo wybory. Masakra.

05-05-2020

PopayZa takie pensje, to cud, że w ogóle dochodzą listy.....

05-05-2020

TomekZa to paczkomaty wymiatają

Rozwiń komentarze (16)