Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Atmosfera oblężonej twierdzy w Poczcie Polskiej. Firma apeluje do pracowników o "autocenzurę"

1209
Podziel się:

Przed Pocztą Polską największe wyzwanie w historii jej istnienia - w kilka dni dwuosobowe zespoły mają doręczyć ponad 30 mln pakietów wyborczych do polskich domów. Money.pl ujawnia kolejne szczegóły planowanej organizacji przedsięwzięcia. W odpowiedzi na medialne doniesienia władze spółki apelują do pracowników o unikanie kontaktu z dziennikarzami.

Poczta Polska postanowiła przedstawić swoim pracownikom instrukcje dotyczące kontaktów z mediami.
Poczta Polska postanowiła przedstawić swoim pracownikom instrukcje dotyczące kontaktów z mediami. (Getty Images, NurPhoto)

Wybory prezydenckie 2020. Atmosfera oblężonej twierdzy w Poczcie Polskiej. Firma apeluje do pracowników o "autocenzurę"

Poczta Polska podjęła bardzo konkretne kroki na drodze do przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów prezydenckich. Jednak nie wszystko, co opisujemy, spotyka się z entuzjazmem władz poczty.

Wychodząc naprzeciw medialnym doniesieniom, Poczta Polska postanowiła przedstawić swoim pracownikom instrukcje dotyczące kontaktów z mediami.

Zobacz także: Obejrzyj też: Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie korespondencyjnie? Pocztowcy: stajemy się mięsem armatnim

Jak komentują sprawę sami pracownicy poczty, apele o "czujność wobec dziennikarzy" budzą pośród jednoznaczne skojarzenia z czasami PRL-u.

- Widać, że firmę boli mówienie głośno o problemach. To próba ukrywania prawdy - słyszymy od jednego z listonoszy.

Wśród rzeczonych instrukcji znajduje się m.in. zakaz podawania wszelkich informacji w kwestii sytuacji wewnątrz firmy - w domyśle chodzi o przygotowania do wyborów korespondencyjnych.

- Nie słyszałem jeszcze, by któryś pracownik, wypowiadając się w mediach, mówił nieprawdę - komentuje inny. Jak dodaje, on sam będzie rozmawiał z kim chce i "żaden prezes tego nigdy nie zmieni”.

Wybory prezydenckie 2020. Władze Poczty Polskiej zaczęły akcję "wyciszania" swoich pracowników

Czy więc perspektywa "przedstawienia niesprawdzonych i niezgodnych ze stanem faktycznym informacji", o której czytamy w komunikacie, ma pokrycie w rzeczywistości?

Piotr Moniuszko z Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty podkreśla w rozmowie z nami, że w jego ocenie decyzja poczty ma na celu "wyciszenie" najbardziej niepokornych spośród pocztowców, ułatwiając firmie przygotowania do budzącej wiele kontrowersji akcji.

Przypomnijmy, że do tej pory biuro prasowe Poczty Polskiej nie wystosowało ani jednego dementi w sprawie medialnych doniesień płynących m.in. ze strony money.pl.

Ponadto redakcja money.pl od niemal miesiąca stara się o możliwość uzyskania komentarza na temat wyborów ze strony nowego szefa poczty Tomasza Zdzikota. Każda próba kończy się jednak stanowczą odmową biura prasowego firmy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1209)
Wielki powrót
3 lata temu
Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej - skrót PZPR i.wszystko jasne.
Konik garbus
3 lata temu
Spółki państwowe to teraz taki folwark Lisowski!
myslący człow...
3 lata temu
Widzę , że dla miłośników PiS to nawet, żeby na głowę narobili, to by powiedzieli, że tak trzeba, że to użyźni mózg. Kłamstwa (nawet nie szyte grubymi nićmi, tylko na beszczela, w grubej rury w TVPiS i jemu podobnych wizjach, nie wizjach), łamanie prawa, dostosowywanie wszystkiego pod siebie, snucie iluzji, spadki notowań, nieistnienie giełdy, sprzeczne informacje - raz tak, raz tak, propaganda, propagadna i propaganda i itd. miejsca i czasu brak, żeby opisać - jak to się mówi - szkoda gadać. Jak coś zaplanują to cudownie i najlepiej, jak odwołują to jeszcze cudowniej, i jeszcze lepiej - cyrk na kółkach. No a gawiedź patrzy, podziwia i się cieszy - tylko Z CZEGO PYTAM? Z niekompetencji i słuchania "proroczych" wizji "wchechgenialnego" człowieczka z Nowogrodzkiej. Szok i rozczarowanie, że przy takiej historii jesteśmy tacy płytcy i bezrefleksyjni - marionetki na sznureczkach.
BrakSŁów !!
3 lata temu
- Szybko zasypać te WSZYSTKIE NIEWYGODNE dla was PRAWDY - Jedno tylko słowo ŻAŁOŚNI-CY !!!!! - Jeden kolega się przyznał - 25 gr. za komentarz ?? Wrzuci się 100 i 25 zeta wpadnie ŻENADA !!! Ale jest TEŻ dla was dobra wiadomość - POwyborach majowych przestaje istnieć !!! Jest wiosna - Cieszmy się Słońcem i zacznijmy zbierać puszki....... NIEUDACZNICY !! - Ale lewacteo na dzień dobry gorące - zagrzane do( swoich barw ) -czerwoności !!! - MIŁEGO ZAKLINANEGO DNIA !!!! BRAĆ SIĘ DO ROBOTY - LEWUSY !!!
jerry
3 lata temu
- Kategorycznie żądam umożliwienia mi udziału w demokratycznych wyborach . proszę o udostępnienie moich danych Poczcie Polskiej tak samo jak ma to miejsce w komisjach wyborczych.Zdrajcom i sprzedawczykom kategorycznie nie .
...
Następna strona