Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta Polska otwiera rekrutację na czas wyborów. "Poleć ofertę znajomym lub rodzinie"

Poczta Polska rozpoczęła nabór na tzw. członków komisji ds. dystrybucji pakietów wyborczych. Chodzi o osoby, które razem z listonoszami będą brały udział w akcji doręczania przesyłek wyborcom. Ujawniamy szczegóły "oferty", która w pierwszej kolejności skierowana jest do pracowników poczty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NurPhoto via Getty Images)
Wybory prezydenckie 2020. Poczta Polska otwiera rekrutację na czas wyborów. Szuka osób, które będą towarzyszyć listonoszom. (Fot: NurPhoto)

"Osoby, które chciałyby wesprzeć działania związane z przeprowadzeniem tegorocznych wyborów prezydenckich, mogą pomóc jako: drugi członek komisji ds. dystrybucji pakietów wyborczych (KDP)" - informują władze poczty za pośrednictwem wewnętrznego komunikatu, do którego dotarł money.pl.

Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności do pracowników firmy. W komunikacie napisano nawet, kogo przede wszystkim szuka Poczta. Jak wynika z dokumentu, "w pierwszej kolejności" uwzględni podania od: pracowników eksploatacji placówek pocztowych, pracowników pionu sprzedaży, pozostałych pracowników.

Jeśli nie zgłosi się wystarczająca liczba osób, Poczta zamierza skierować ofertę do osób niezatrudnionych w niej.

Obejrzyj też: Wybory korespondencyjnie? Pocztowcy: stajemy się mięsem armatnim

Do zadań komisji będzie należało pobranie pakietów wyborczych z placówek pocztowych wraz z listą adresów i dostarczenie tam wyborczych przesyłek.

W komisji podwładny nie może pracować z przełożonym

Lista wymagań dla osób zainteresowanych ofertą nie została szczegółowo opisana. Dowiedzieliśmy się jednak, że między członkami dwuosobowych komisji nie mogą występować zależności służbowe, a także szerzej biznesowe. Nie mogą ich także łączyć relacje rodzinne.

Osoby zainteresowane ofertą mają zgłaszać chęć udziału w przedsięwzięciu swoim przełożonym, określając przy tym region, gdzie chcieliby pełnić funkcję członka komisji. Poczta zapowiada, że na czas współpracy "wyborczej" będą podpisane umowy zlecenia. Z kolei - jak wynika z naszych informacji - o szczegółach wynagrodzenia z tytułu rozwożenia pakietów informować będą osoby przyjmujące kandydatury.

Nieoficjalnie mówi się o dwóch złotych za dostarczenie pojedynczego pakietu. Jak wyliczał w specjalnym programie Wirtualnej Polski Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Listonoszy, osoby pracujące przy wyborach mogłyby zatem dorobić jednorazowo do pensji od 2 do 4 tys. zł. Ujawnił przy tym, że w tej sprawie odbędzie się spotkanie z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem.

Poczta Polska zachęca również do podsyłania oferty bliskim i znajomym pracowników. "Poleć tę ofertę znajomym lub rodzinie. Może w gronie Twoich najbliższych znajdzie się ktoś, kto chciałby podjąć współpracę" - napisano w komunikacie do pracowników.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2020

Miernister Sas!npoleć kogoś kogo nie lubisz - pewnie się zarazi covid...

24-04-2020

DOROWybory śmierci

24-04-2020

edrtgyhjmoj, oby nie sipowcy

Rozwiń komentarze (895)