Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podwyżka pensji nauczycieli została potwierdzona, będzie to 6 proc. - Rzeczywiście minister podpisał rozporządzenie, ale to nie oznacza, że nauczyciele dostaną podwyżki. Nie było jeszcze pandemii, a jako związek wskazywaliśmy, że nie ma zabezpieczenia środków na realizację wzrostu wynagrodzeń. Zobaczymy, jak to będzie naprawdę, bo samorządy mówią, że nie mają pieniędzy. Będą musiały podnieść wynagrodzenia, ale kosztem innych zadań - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. - Podpisanie rozporządzenia to pierwszy krok, powinny być jeszcze pieniądze. Samo 6 proc. nie załatwia sprawy. Domagaliśmy się co najmniej 10 proc. i oczywiście zabezpieczenia środków. Ostatnie miesiące pokazały, a zrobiliśmy bardzo dokładne badania, 62 proc. nauczycieli straciła na nauczaniu zdalnym, bo nie otrzymują dodatków, które dotąd otrzymywali - dodał.

85
Podziel się:
KOMENTARZE
(85)
zxc
4 lata temu
Wystarczy że nie będą płacić haraczu Watykanowi a starczy na nauczycieli i NFZ !!!!!!!
EUREKA
4 lata temu
Z pustego i Salomon nie naleje
Nauczyciel
4 lata temu
Jestem nauczycielem (akademickim, ale zawsze). Płacę podatki. od każdej kwoty, pensji, dodatków, nadgodzin itp. Znam wielu tzw. przedsiębiorców, którzy chwalą się tym, że to oni coś produkują, dorzucają się do PKB, a ja nie, bo ja żyję z pensji od Państwa. Ale ja PŁACĘ podatki, a ONI NIE. Bo kombinują, jak mogą, zatrudniają ludzi na czarno, sprzedają swoje produkty bez faktur, nie wykazują zysków, okrywają dochody itd. itp. To kto tu na kogo pracuje? Gdyby nie ci znienawidzeni nauczyciele, to ci cwaniacy by do trzech nie umieli zliczyć, to w szkole nauczyli ich pisać, czytać i liczyć. Aha, ja też nie mam wakacji, jak wy, mam 6 tygodni urlopu, którego nie mogę sobie wybrać, kiedy chcę, tylko MUSZĘ w wakacje, gdy nie uczę, a wtedy jest tzw. sezon i najdrożej. Nie mam możliwości pojechać na urlop np. w maju, czerwcu czy wrześniu np do Afryki, gdy jest nieco chłodniej i taniej, że o innych miesiącach nie wspomnę.
MMMM
4 lata temu
Belfrom zawsze malo a jabluszka zbierac po godz , to nie laska.
lenie z MENu
4 lata temu
Te artykuliki o gigantycznych podwyżkach dla nauczycieli są po to, aby sfrustrowani rodzice poużywali sobie w komentarzach na nauczycielach i nie atakowali Piontka z MEN.
...
Następna strona