Trwa ładowanie...
bErrIPhN

Notowania

Przejdź na

Podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych. "Wspiera i ekonomię, i kampanię prezydenta"

Prezydent Andrzej Duda proponuje dodatek solidarnościowy i podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych. - To zarówno dobre z punktu widzenia ekonomii, jak i daje dodatkowe punkty prezydentowi Dudzie w jego kampanii wyborczej. Zasiłek powinien być wyższy, w Polsce do tej pory był dziwną rzeczą. Niski zasiłek, ale ludzie dorabiali na boku, oko było przymykane. Obecnie wiele osób nie będzie miało możliwości dorobienia na czarno, więc trzeba zadbać, by był na sensownym poziomie - powiedział w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, ekonomista. Odpowiadając, czy to nie rozleniwi bezrobotnych, przez co nie będą chcieli szukać nowej pracy, zwraca uwagę, że podwyższona kwota ma obowiązywać tylko przez pewien czas. - Jako rozwiązanie czasowe, na moment kryzysu, jest właściwym rozwiązaniem - podkreślił.

0
0
18
Podziel się
Komentarze (18)
zobacz więcej komentarzy (18)
bErrIPhZ
KOMENTARZE
(18)
lw
rok temu
pandemia rozleniwia nie tylko bezrobotnych ale również wiele urzędów przyzwyczajonych już do " pracy" zdalnej i nie spieszących się do normalnej obsługi...
ZK590
rok temu
zestawienie opinii o rozleniwieniu bezrobotnego, który po 30 latach pracy ma kilkaset złotych zasiłku przez 1 rok do radosnego rozdawnictwa 500+ dla ludzi którzy tego nie potrzebują lub są roszczeniowymi leniami jest UWŁACZAJĄCE.
stan 63
rok temu
Mam 4 choroby przewlekłe,37 lat stażu,na rentę za zdrowy,do pracy za chory,na emeryturę za zdrowy...A zasiłek dla bezrobotnych-śmieszny...Zbędny obywatel.
bErrIPir
nju66
rok temu
osoby korzystajace z opieki społecznej z zasiłków i bezrobotnych wysłac na plantacje truskawek i innych owoców wieksza ilosc plantatorów ma srodki do zamieszkania na miejscu dobre dla bezdomnych a zasiłek bedzie pobierac w zamian za prace u rolnika
ja
rok temu
W Polsce dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników podnosząc płace minimalne. W Polsce nie ma przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiażke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.