Money.plGospodarka Politycy Andrzej Walkowiak

Andrzej Walkowiak

Data i miejsce
urodzenia:
1961-01-21, Bydgoszcz
Stan cywilny: żonaty
Wykształcenie: wyższe
Zawód: pracownik administracji samorządowej

Andrzej Walkowiak

Andrzej Walkowiak, polityk, dziennikarz, działacz samorządowy, poseł na Sejm RP V i VI kadencji z list PiS-u.
- w latach 1972-1985 wyczynowo uprawiał kajakarstwo w Zawiszy Bydgoszczy zdobywając kilka tytułów mistrza Polski. - ukończył Technikum Elektryczne w Bydgoszczy. Został magistrem wychowania fizycznego, a następnie studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.
- przez 7 lat był redaktorem naczelnym Radia PiK. Pracował również w Expressie Bydgoskim, Ilustrowanym Kurierze Polskim i Gazecie Pomorskiej.
- były rzecznik prasowy i radca ministra środowiska.
- od 2002 był koordynatorem ds. sportu wyczynowego w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. W pierwszych miesiącach 2003 pracował także jako pełnomocnik Prezydenta Bydgoszczy ds. walki z korupcją.
- w 2003 r. był także dyrektorem BKS Polonii Bydgoszcz, wykrył nieprawidłowości finansowe klubu, które doprowadziły do procesów sądowych byłych działaczy klubu (w tym żużlowca Tomasza Golloba) oraz przekazał budynki sportowe Akademii Bydgoskiej.
- z ramienia miasta koordynował powstanie niezależnej sekcji żużlowej Polonii. Zaprojektował również koncepcję powołania CWZS Zawisza - spadkobiercy po zadłużonym na kilka milionów złotych WKS Zawisza.

Andrzej Walkowiak - staż parlamentarny:

 • Poseł V kadencji
  • Data wybrania: 2005-09-25
   Lista wyborcza: Prawo i Sprawiedliwość
   Okręg wyborczy: 4 Bydgoszcz
   Liczba głosów: 5203
 • Poseł VI kadencji
  • Data wybrania: 2007-10-21
   Lista wyborcza: Prawo i Sprawiedliwość
   Liczba głosów: 8127