Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do USA bez wiz - może za rok?

0
Podziel się

Wkrótce władze USA mogą ogłosić rozszerzenie programu wizowego o nowe kraje.

Do USA bez wiz - może za rok?
(PAP/Paweł Supernak)
bCYOjOQB

W połowie listopada amerykańskie władze mogą ogłosić długo oczekiwane, pierwsze po 11 września 2001 roku, rozszerzenie programu wizowego o nowe kraje.

_ Rzeczpospolita _ dowiedziała się, że do Stanów Zjednoczonych bez wiz będą mogli jeździć obywatele Słowacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy i Węgier.

Wszystkie te kraje spełniły podstawowy wymóg wprowadzonej przed ponad rokiem ustawy. Zgodnie z nią do programu mogą być dopuszczone kraje, w których amerykańskie konsulaty odrzucają nie więcej niż 10 procent wniosków wizowych.

bCYOjOQD

Polska będzie musiała poczekać. Jak informują _ Rzeczpospolitą _ amerykańskie źródła dyplomatyczne, nowe dane o odmowach wizowych mają się ukazać wkrótce. Według rozmówców gazety, w raporcie przy naszym kraju widnieć będzie 13,8 procent. W ciągu roku odsetek odmów dla Polaków spadł niemal o połowę.

- _ Przy takim tempie spadku i wyraźnej woli administracji USA włączenia Polski do programu można się spodziewać, iż stanie się to mniej więcej za _rok - mówią _ Rzeczpospolitej _ dyplomaci.

bCYOjORe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)