Notowania

prezydent
10.02.2010 07:42

Komorowski czy Sikorski? - trwają spory w Platformie

- Najlepszym kandydatem byłby Radosław Sikorski - stwierdził Jarosław Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł Platformy ObywatelskiejJarosław Gowinpowiedział, że sprawa wyłonienia kandydata partii na prezydenta jest otwarta.

Gowin, który był gościem _ Sygnałów Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, dodał, że jego zdaniem, najlepszym kandydatem Platformy byłby minister spraw zagranicznychRadosław Sikorski.

Poseł przyznał, że i Sikorski, i marszałek SejmuBronisław Komorowskibyliby bardzo dobrymi kandydatami. Jarosław Gowin dodał, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski cieszy się większym poparciem parlamentarzystów i działaczy partyjnych, ale Sikorski może zdobyć nowy elektorat.

Jarosław Gowin powiedział, że kandydat Platformy powinien w momencie rozpoczęcia kampanii zrezygnować z pełnionej dotąd funkcji. Poseł zaprzeczył, aby miał zostać marszałkiem Sejmu po rezygnacji Komorowskiego. Zdementował też informacje, według których kandydatem Platformy miałby byćWłodzimierz Cimoszewicz. Powiedział natomiast, że Cimoszewicz mógłby zostać ministrem spraw zagranicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pawlak powalczy o prezydenturę ]( http://news.money.pl/artykul/pawlak;powalczy;o;prezydenture,71,0,585799.html )
* [ Decyzja Komorowski czy Sikorski już za tydzień? ]( http://news.money.pl/artykul/decyzja;komorowski;czy;sikorski;juz;za;tydzien,155,0,585627.html )
* [ Pałac nie dla Tuska, internauci chcą Sikorskiego ]( http://news.money.pl/artykul/palac;nie;dla;tuska;internauci;chca;sikorskiego,156,0,581788.html )
Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz