Notowania

lis
21.07.2007 15:26

LiS stawia PiS warunki

Podwyżka rent i emerytur oraz spełnienie żądań pielęgniarek - to dwa z dziesięciu postulatów, od jakich LiS uzależnia trwanie w koalicji z PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

*Liga i Samoobrona przedstawiły wstępnie 10 warunków sprawnego funkcjonowania rządu koalicyjnego. *

"Zgadzając się wstępnie na większość postulatów PiS, ale jednocześnie dostrzegając ich zbytnią ogólnikowość, pragniemy niektóre z nich uściślić" - podkreślił wiceprzewodniczący LPR pos. Wojciech Wierzejski.

ZOBACZ TAKŻE:
Giertych: Będą wcześniejsze wybory\Wśród tych 10 warunków są m.in.: zobowiązania do lojalnego wspierania się koalicjantów i głosowania za wszystkimi projektami ustaw zgłoszonymi przez resorty rządowe, zapewnienie, że "nie będzie publicznego podważania rozporządzeń koalicyjnych ministrów, jak to było w przypadku rozporządzenia o kanonie lektur".

Kolejny warunek to taki, że "na stanowiska w administracji rządowej i urzędach podległych Radzie Ministrów będą promowane osoby merytorycznie przygotowane i kompetentne". Jak podkreśla LiS - powinno się unikać zatrudniania osób z rodziny polityków koalicji.

ZOBACZ TAKŻE:
Lepper przeprasza za swoje wypowiedziLiS chce też m.in. odpolitycznienia służb specjalnych, wyjaśnienia i ujawnienia wszystkich przestępstw popełnianych przez osoby publiczne, podjęcia rozmów i spełniania postulatów protestujących grup zawodowych jak pielęgniarki, czy kolejarze, a także podwyżek rent i emerytur oraz działań na forum UE, które doprowadzą do zwiększenia dopłat dla polskich rolników.

W minionym tygodniu, w liście skierowanym do szefów LPR i Samoobrony i dotyczącym "warunków dobrego rządzenia", Jarosław Kaczyński napisał m.in., że jeśli obie te partie nie zgodzą się na przedstawione im warunki, trzeba będzie "odwołać się do decyzji wyborców", a więc do wyborów.

Tagi: lis, pis, rząd, koalicja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz