Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS chce poprzeć ustawę medialną

0
Podziel się:

Partia chce mieć swoich ludzi w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

PiS chce poprzeć ustawę medialną
(PAP/Radek Pietruszka)

_ Gazeta Wyborcza _ pisze, że Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe poprzeć nową ustawę medialną. Według dziennika, przywódcy PiS w prywatnych rozmowach sugerują, że chcą się podpisać pod jej projektem jako czwarty klub.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński mówi _ Gazecie Wyborczej _, że obecne władze szkodą mediom publicznym. - _ Jesteśmy otwarci na dyskusję o nowej ustawie _ - dodaje Kamiński.

Według jednego z liderów rządzącej koalicji, PiS nie może już znieść rządów Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony w publicznej telewizji i radiu. _ _

_ - Są tak wściekli na to, co się dzieje w mediach publicznych, że chcą z tym szybko skończyć, a nowa ustawa to jedyne wyjście _ - takie zdanie - według _ Gazety Wyborczej _ - można usłyszeć w sejmowych kuluarach.

Ale żeby do rozmów w ogóle doszło - pisze dziennik - PiS stawia wstępny warunek: PO, PSL i SLD muszą wycofać się z zapowiedzi, że PiS będzie wykluczony z podziału miejsc w nowej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

_ Gazeta Wyborcza _ dodaje, że poparcie przez PiS ustawy medialnej praktycznie wykluczyłoby prezydenckie weto czy skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego i tym samym przyspieszyłoby wejście w życie nowego prawa medialnego.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że dziś spotka się z szefem klubu PiS Przemysławem Gosiewskim w sprawie ustawy medialnej.

_ - Chcemy rozmawiać, chcemy również zachęcać klub PiS do włączenia się do prac nad tą ustawą _ - powiedział w środę w _ Sygnałach Dnia _ Chlebowski.

Zaznaczył też, że kwestia podziału miejsc w nowej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji _ jest otwarta _.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)