Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS ogłasza bojkot TVN

0
Podziel się

Widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego i nie możemy godzić się na tego typu praktyki - oświadczył Przemysław Gosiewski.

PiS ogłasza bojkot TVN
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDzJTHNN

Widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego i nie możemy godzić się na tego typu praktyki - wyjaśniaPrzemysław Gosiewski.

Uchwałę o bojkocie telewizji TVN i TVN24 przyjął obradujący w środę komitet polityczny PiS. Uzasadnienie decyzji ma być przedstawione na specjalnej konferencji prasowej. Nieoficjalnie wiadomo, że PiS zarzuca TVN stronniczość i brak obiektywizmu.

bDzJTHNP

Informacje potwierdził w wypowiedzi dla TVN24 szef klubu PiS Przemysław Gosiewski. - Widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego i w tej sprawie nie możemy godzić się na tego typu praktyki - oświadczył polityk PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że politycy Prawa i Sprawiedliwości nie będą brali udziału w programach informacyjnych telewizji TVN i TVN24:

Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się też na język, którego - za przykładem Platformy Obywatelskiej - używają niektóre media. Jego zdaniem _ dziennikarze telewizji TVN i TVN24 nie tylko pozwalają na sprowadzanie polskiego życia publicznego do rynsztoka, ale i sami się do tego przyłączają _.

Z kolei rzecznik TVN Karol Smoląg zaznaczył, że stacja _ z niepokojem i ze smutkiem _ przyjęła tę informację. - Świadczy ona o tym, że jedna z największych partii politycznych w Polsce nie rozumie roli i zasad, którymi kierują się wolne media - oświadczył przedstawiciel TVN.

bDzJTHNV

Smoląg zadeklarował, że programy TVN i TVN24 _ pozostają otwarte _ dla przedstawicieli PiS.

Pojawiły się już złośliwe komentarze politycznej konkurencji. - _ To jest dla mnie żenujące. W jakimś sensie skandaliczne, że bojkotuje się niezależną telewizję, która na dodatek moim zdaniem daje większe fory opozycji i ma znacznie bardziej krytyczny osąd rządzących _- stwierdził przewodniczący Platformy ObywatelskiejZbigniew Chlebowski.

Żartobliwie przyznał, że dzięki bojkotowi akcje TVN na giełdzie poszły w górę. -_ Jak PiS bojkotował Superstację, to słyszałem, że bardzo wzrosła jej oglądalność _.

bDzJTHOq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)