Notowania

pis
17.07.2008 07:04

PiS ogłasza bojkot TVN

Widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego i nie możemy godzić się na tego typu praktyki - oświadczył Przemysław Gosiewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego i nie możemy godzić się na tego typu praktyki - wyjaśniaPrzemysław Gosiewski.

Uchwałę o bojkocie telewizji TVN i TVN24 przyjął obradujący w środę komitet polityczny PiS. Uzasadnienie decyzji ma być przedstawione na specjalnej konferencji prasowej. Nieoficjalnie wiadomo, że PiS zarzuca TVN stronniczość i brak obiektywizmu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PiS do GW: Albo sprostowanie, albo pozew ]( http://news.money.pl/artykul/pis;do;gw;albo;sprostowanie;albo;pozew,236,0,347884.html )
* [ Gosiewski w niełasce ]( http://news.money.pl/artykul/gosiewski;w;nielasce,64,0,323904.html )
* [ PiS: PO chce prywatyzacji szpitali pod przymusem ]( http://news.money.pl/artykul/pis;po;chce;prywatyzacji;szpitali;pod;przymusem,197,0,355781.html )

Informacje potwierdził w wypowiedzi dla TVN24 szef klubu PiS Przemysław Gosiewski. - Widzimy brak obiektywizmu dziennikarskiego i w tej sprawie nie możemy godzić się na tego typu praktyki - oświadczył polityk PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził, że politycy Prawa i Sprawiedliwości nie będą brali udziału w programach informacyjnych telewizji TVN i TVN24:

Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się też na język, którego - za przykładem Platformy Obywatelskiej - używają niektóre media. Jego zdaniem _ dziennikarze telewizji TVN i TVN24 nie tylko pozwalają na sprowadzanie polskiego życia publicznego do rynsztoka, ale i sami się do tego przyłączają _.

Z kolei rzecznik TVN Karol Smoląg zaznaczył, że stacja _ z niepokojem i ze smutkiem _ przyjęła tę informację. - Świadczy ona o tym, że jedna z największych partii politycznych w Polsce nie rozumie roli i zasad, którymi kierują się wolne media - oświadczył przedstawiciel TVN.

Smoląg zadeklarował, że programy TVN i TVN24 _ pozostają otwarte _ dla przedstawicieli PiS.

Pojawiły się już złośliwe komentarze politycznej konkurencji. - _ To jest dla mnie żenujące. W jakimś sensie skandaliczne, że bojkotuje się niezależną telewizję, która na dodatek moim zdaniem daje większe fory opozycji i ma znacznie bardziej krytyczny osąd rządzących _- stwierdził przewodniczący Platformy ObywatelskiejZbigniew Chlebowski.

Żartobliwie przyznał, że dzięki bojkotowi akcje TVN na giełdzie poszły w górę. -_ Jak PiS bojkotował Superstację, to słyszałem, że bardzo wzrosła jej oglądalność _.

Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz